ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 16744 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Grafika Radia Wave získala prestižní European Design Award 2013

0 Redakce PLAY.CZ 12.6.2013

V sobotu 8. června byla v Bělehradě na slavnostním vyhlášení mezinárodní soutěže European Design Awards autorům grafického vizuálu Radia Wave předána Zlatá cena. Nejvyšší ocenění v kategorii Plakátová série za grafické ztvárnění kampaně Děláme vlny získali její autoři Olga Benešová a Radek Sidun. Odborná porota složená ze zástupců prestižních evropských grafických časopisů a institucí ocenila originalitu a jednotnost konceptu, kterým se Radio Wave prezentuje.

„Jsme náležitě pyšní na spolupráci s Olgou Benešovou a Radkem Sidunem, obzvlášť pokud jejich grafika pro Radio Wave slaví úspěchy nejen u nás, ale i v zahraničí,“ uvádí Tomáš Turek, šéfredaktor Radia Wave. Připomeňme, že za vizuální koncept této speciální stanice Českého rozhlasu získali autoři také 5. místo na Czech Grand Design v kategorii Grafický designér roku 2012 a o jejich práci pro Radio Wave se psalo i v prestižním holandském časopise BNO. „Opět se ukazuje, že v Čechách jsou kvalitní designeři, kteří se můžou měřit se zahraniční špičkou. Toto ocenění by mělo být impulsem pro zadavatele. Oslovovat kvalitní české tvůrce se vyplatí,“ říká Olga Benešová. „Mezinárodní porota potvrdila naše kvality a my věříme, že to je jen první vlaštovka naší nastávající hvězdné kariery,“ dodává s úsměvem Radek Sidun.

Novou vizuální identitu Radio Wave spustilo v květnu roku 2012 a prezentuje s ní nejen image stanice, hudební a publicistické pořady z programu, ale i koncerty a akce, jako jsou Radio Wave Live Sessions a Radio Wave Stimul festival.

Součástí kampaně Děláme vlny je i putovní výstava velkoformátových portrétů osobností současné české kulturní scény – například herečka a hudebnice Johana Švarcová, rapper Bonus, architekt Adam Gebrian, designér Maxim Velčovský, spisovatel Jaroslav Rudiš, hudebník Jaromír 99, rapper Vladimir 518, herečka a zpěvačka Kateřina Winterová a další, kteří stejně jako Radio Wave podporují progresivitu v české kultuře. Výstava byla k vidění poprvé v srpnu 2012 v Praze na Rašínově nábřeží u Vltavy a v současné době ji zájemci mohou zhlédnout až do konce června v Brně v pasáži Divadla na Orlí a v klubu Fléda, kde také 18. června Český rozhlas Radio Wave připravuje další z koncertů série Live Sessions, tentokrát s kapelami PZH a Deaths.

Poslouchejte Radio Wave online

ED Benesova Sidun07ED Benesova Sidun06 ED Benesova Sidun05 ED Benesova Sidun04 ED Benesova Sidun03 ED Benesova Sidun02 ED Benesova Sidun01 EDA2013