ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5096 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Czeching odtajňuje nominace a zve na koncertní showcase do garáží Českého rozhlasu

0 Redakce PLAY.CZ 30.8.2016

seznamte se s nominovanými hudebně exportní soutěže Radia Wave

 

CzechingProstřednictvím hudebně exportního projektu Czeching pomáhá Radio Wave progresivním českým hudebníkům na vlny zahraničních rádií i na zahraniční pódia již čtvrtým rokem. I letos nominovalo šest českých hudebních publicistů a publicistek kapely s potenciálem prorazit v zahraničí. Nominace byly zveřejněny 29. srpna v pořadu Czeching na Radiu Wave. Hlavního vítěze, který dostane možnost nahrát a vydat nové EP a vystoupit na největším evropském showcaseovém festivalu Eurosonic Noorderslag, zvolí mezinárodní porota složená ze zástupců více než deseti evropských rozhlasových stanic sdružených v EBU, např. BBC, FM4, Radio France, Puls, OFF Krakow a dalších. O druhém vítězi rozhodnou posluchači Radia Wave hlasováním v internetové aplikaci.

Nominovanými kapelami Czechingu 2016 jsou:

Zabelov Group, Mayen, Ba:zel, Orient, February a Himalayan Dalai Lama

Profily všech kapel a hlasovací aplikaci najdete na rozhlas.cz/czeching

„Pod heslem ‚Za hranice všedního popu‘ jsme hledali kapely, které tvoří současnou a osobitou hudbu, nejsou to tedy žádné fádní popové klony, ale zároveň už zaznamenali na domácí scéně nějaký úspěch,“ uvedla koordinátorka Czechingu Marie Čtveráčková.

Letošní vítězové budou vyhlášeni 27. září na speciálním večeru  Czeching showcase. Pro tuto příležitost se veřejnosti poprvé otevřou brány nevšedního prostoru rozhlasových garáží. Na koncertě se představí všichni nominovaní a posluchači budou mít možnost hlasovat ještě během koncertů samotných. Jako speciální host vystoupí holandská zpěvačka a producentka s íránskými kořeny Sevdaliza, která svým podmanivým hlasem a hudbou na pomezí jazzu a progresivní minimalistické elektroniky nadchla publikum letošního ročníku festivalu Pohoda.

Před showcaseovými koncerty se v rozhlasovém studiu S1 od 17 hodin uskuteční veřejná diskuze na téma hudební export, jejímiž hosty bude Jonas Vebner z norské hudebně exportní kanceláře Music Norway, Jiří Moravčík, organizátor showcaseového festivalu a konference Czech Music Crossroads, a Jan Sneum, zkušený dánský hudební expert a člen poroty Czechingu.

Na Czeching showcaseu, který bude vyvrcholením letošního ročníku hudebně exportního projektu, představíme poprvé našim fanouškům také Wave Moon. „Jde o speciální vydání časopisu, který vychází ve spolupráci s magazínem Full Moon k 10. narozeninám Radia Wave. Nabídne ohlédnutí za deseti lety fungování této stanice pro mladé a exkluzivní obsah vytvořený autory našich pořadů,“ uvedla šéfredaktorka Radia Wave Iva Jonášová.

V předchozích ročnících Czechingu uspěl projekt zpěvačky a skladatelky Sáry Vondráškové Never Sol, punkové trio Wild Tides či elektronický producent Aid Kid. Lonští vítězové Czechingu VR/NOBODY zaznamenali s EP Now, které bylo natočeno v rozhlasovém studiu, velký úspěch. Téměř všech 300 kusů vinylů, které Český rozhlas vydal, se prodalo během měsíce. V programu festivalu Eurosonic se u jejich jména objevila hned dvě doporučení od zahraničních médií.

rozhlas.cz/czeching

Poslouchejte Radio Wave online