ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 6913 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Český rozhlas má svého zástupce v porotě Czech Grand Design 2012

0 Redakce PLAY.CZ 14.1.2013

Ve čtvrtek 17. ledna, budou v Letenském zámečku v Praze slavnostně vyhlášeni finalisté soutěže Czech Grand Design 2012. Vybraní členové Akademie designu České republiky představí po třech nominovaných designérech z každé kategorie, z nichž pak 16. března 2012 vzejdou vítězové. Pro laudacia finalistů kategorie Módní designér roku byla oslovena Veronika Ruppert, redaktorka Českého rozhlasu, moderátorka pořadu Modeschau na Radiu Wave.

Již po sedm let se Veronika Ruppert soustředí na mapování a popularizaci mladé české autorské módy. Prostřednictvím rozhlasového vysílání a navazujícího webu a sociálních médií seznamuje veřejnost s aktuálním děním na české módní scéně. V roce 2012 začala spolu s Adamem Gebrianem pořádat večer Shape & Vision, který poukazuje na vzájemné přesahy módy a architektury, představuje talentované mladé tvůrce z obou oborů a jejich kreativní postup v jednotlivých kolekcích a realizacích.

Kromě působení v Akademii designu České republiky Veronika Ruppert v roce 2012 reprezentovala Český rozhlas také v porotě Cen šéfredaktorů Designbloku, v porotě soutěže mladých návrhářů Start Up na Prague Fashion Weekend a jako člen poroty Shooting Fashion Stars Guardians.

 

Modeschau představuje progresivní mladou módu a návrháře. Přináší reportáže z obchodů, přehlídek a performancí, rozhovory s designéry a producenty originálních a zajímavých značek. Pořad připravuje a moderuje Veronika Ruppert každou sobotu v 11:00 na Radiu Wave.

CRoWave_veronika-ruppert-v-satech-pavla-berkyho

Poslouchejte Radio Wave online