ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 8426 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Patricie má za sebou turné s Bílou a dnes pokřtí album

0 jsk 3.12.2013

Když se na hudební scéně v roce 2010 objevila zpěvačka Patricie a její debutové album Obamamania, vypadalo to jako další pokus dívky, která má větší ambice, než by si snad měla dovolit.

Singl Obama ale zabodoval, tu písničku si před časem broukala spousta lidí, navíc i v dalších skladbách Patricie zaujala lehkostí, nadhledem a samozřejmě příjemným hlasem. Absolvovala několik koncertů, poskytla pár rozhovorů a chystala se na další kariéru. Vzhledem k jejímu mládí to tehdy vypadalo možná trochu naivně, nicméně kdesi uvnitř bylo cítit, že je to dívka, jež si dokáže jít za svým. Ne tvrdě, spíše přirozeně a s jasnou vizí.

Po vydání první desky prošla osobní i uměleckou změnou. Začala studovat jazzový zpěv, našla si k sobě kvalitní kapelu, odcestovala na půl roku studovat do Španělska, kde nakupila a vyhodnotila nápady ohledně své nové desky, a posléze natočila album s producentem a držitelem Anděla Borisem Carloffem.

Přestože již předtím doprovázela na halových koncertech Marii Rottrovou a Václava Neckáře, její říjnové a listopadové turné po boku Lucie Bílé pro ni bylo zatím největší uměleckou událostí. Tak silnou, že prý rozhodlo o tom, že hudba bude v jejím životě aktuálně na prvním místě.

„Turné s Lucií Bílou mě neuvěřitelně posunulo a nakoplo. Když jsme ale třeba ve dvě ráno přijeli z koncertu domů, zalezla jsem si pod peřinu a dívala se do tmy. Byla jsem ráda, že můžu být sama,“ popisuje příznivou i odvrácenou část Černobílého turné.

Během něho se prý také „srovnala“ i jako člověk. Jelikož koncerty byly na programu v podstatě každý druhý den, musela si udělat jasno ve své životosprávě, aby byla schopna vždy podle plánu podat skvělý pěvecký výkon a aby byla zdravá. Lucie Bílá pro ni vyšetřila třicet minut z programu, což na předkapelu není vůbec špatné.

„Turné jsem si užila, s kluky z kapely jsme měli pro lidi půlhodinové vystoupení, což bylo relativně hodně času na to, abychom je dokázali strhnout,“ vysvětluje.

Aktuálně natočila nový klip k písni Anděl, který částečně vznikal během uvedeného turné. „Písnička Anděl je asi má vůbec nejosobnější. Většina písní, ke kterým jsem zatím točila klip, byla rozverná. Už ale nemám chuť se snažit lidi za každou cenu roztancovat. Chci se jim ukázat taková, jaká opravdu jsem,“ sdělila.

Klip vznikl ve spolupráci s týmem Mikea Samira a Matěje Chlupáčka, nejmladšího tuzemského režiséra, jenž začal svůj celovečerní film Bez Doteku natáčet již v šestnácti letech a představil ho v rámci Filmového festivalu v Karlových Varech.

Dnes, tedy 2. prosince, proběhne v novém pražském klubu Loop Jazz club v Občanské plovárně od 20 hodin křest alba. Jako speciální hosté vystoupí violoncellistka Terezie Kovalová, producenta hudebník Boris Carloff a hudební publicista Jaroslav Konáš.

Patricie – Anděl:

Patricie – Obama: