ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 21877 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Justin Bieber v ohrožení, teenageři mají nový idol. Jmenuje se Austin Mahone

4 jsk 16.6.2013

Světová hudební mládež, která ráda vyhledává skladby na serveru YouTube, jásá nadšením. V posledních měsících si totiž našla novou hvězdu. Není jí Justin Bieber, jak je patrné z konstatování, že je to hvězda „nová“, nýbrž Austin Mahone.

Je mu sedmnáct a pochází z texaského San Antonia. Vyplatilo se mu, stejně jako v minulosti Bieberovi, že vkládal videa svých písniček na nejrůznější hudební servery včetně YouTube. Je teprve na začátku své cesty za slávou, ovšem již nyní má mnoho obdivovatelek na celém světě. Navíc vypadá trochu jako Bieber a pohybuje se v podstatě stejném stylovém ranku. Na svou stranu může tedy dostat i ty, kterým Bieberův nápad odletět do vesmíru připadá jako konec jeho pozemské cesty, anebo příliš bláznivý na to, aby věřili tomu, že zůstane teenagerem ještě dalších třicet let.

Dívky, které podporují Mahoneho, si říkají „mahomies“. Objevovat se začaly už v roce 2010, kdy mladík zveřejnil na YouTube svá první videa. Byly to většinou coververze, ovšem dokazoval v nich, že zpěvák je talentovaný. Když později zveřejnil video k coververzi skladby Mistletoe od Justina Biebera, nevyhnul se srovnání a označení za jeho následovníka. Tuto domněnku nepatrně potvrdila i skutečnost, že před necelým rokem podepsal smlouvu s hudebním vydavatelstvím Chase, spadajícím do rodiny Universal Music. Do této famílie patří i Bieber.

„To srovnání mi nevadí, je to skvělé,“ jásá Mahone. „Justin je velmi úspěšný, a jestli si někdo myslí, že si jsme podobní, tak mi to vlastně lichotí. Ale byl bych rád, kdyby mi lidé dali šanci být svůj a aby mě viděli jako Austina Mahoneho.“

Jeho oficiální debutový singl nazvaný 11:11 byl vydán v únoru 2012, druhý Say Somethin’ pak loni v srpnu. Nadto se kolem něho začal pohybovat sbor populárních a zkušených poradců a pomocníků, se kterým pracuje na svém debutovém albu.

Jedním z nich je například rapper Flo Rida, s nímž Mahone nazpíval písničku Say You’re Just A Friend a za čtyři měsíce měl videoklip k ní na YouTube víc než 22,5 miliónu zhlédnutí. „Vždycky jsem byl jeho velkým fanouškem a přál jsem si s ním něco udělat,“ sdělil médiím Mahone o spolupráci s rapperem. „Moji manažeři mu zavolali a on řekl, že se mnou rád něco nahraje. Potom vznikla tahle skladba. Bylo úžasné s ním spolupracoval. Flo Rida je velmi pokorný a nesmírně talentovaný.“

Na velká pódia ho dostala zpěvačka Taylor Swift. Povolala ho, aby předskakoval na deseti jejích koncertech na americkém Red Tour k jejímu aktuálnímu albu. S debutovým albem mu ve studiu pomáhá věhlasný producent RedOne, který už dělal s Nicki Minaj, Lady Gaga či Jennifer Lopez.

Aktuálním Mahoneho singlem je písnička What About Love. Pět dnů po zveřejnění měl videoklip k ní více než tři milióny zhlédnutí. „Většina skladeb na mém albu bude znít jako What About Love, bude to tedy přelom mezi old school a new school, jakýsi druh electronic dance music,“ vysvětluje více ke svému hudebnímu směřování Mahone. „Když to půjde dobře, album vyjde na podzim.“

Austin Mahone: What About Love

Austin Mahone ft. Flo Rida: Say You’re Just A Friend