ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 18031 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Evelynne: Nenapodobujeme to, co se hraje v zahraničí

0 jsk 18.6.2013

Pražští Evelynne se na klubové scéně pohybují už od roku 2007. Tehdy v lednu odehráli svůj první koncert. Mohli by vyprávět o tom, jak se jejich sound vyvíjel a co všechno na cestě k dnešku zažili. Oni ale nechtějí. Loni v listopadu vydali album Anonymity a prý právě s jeho emisí začalo aktuální období jejich existence, to, které je bytostně zajímá a stojí nad vším, co bylo předtím.

“Bereme to tak, že Evelynne vznikli s vydáním alba Anonymity,” vysvětluje zpěvák, kytarista a hráč na synthetizer Eddie. “Došlo u nás k velkým stylovým změnám. Hráli jsme tvrdší muziku, neměli jsme žádné synťáky, absolutně žádnou elektroniku, ale to je minulost. Loni jsme došli ke stylu, který se nám líbí, a chceme ho prohlubovat. Dříve jsme to brali tak, že si někde zahrajeme, dáme si pár piv, pobavíme se. Teď to bereme vážně a chceme něco dokázat.”

Eddie netvrdí, že do roku 2012 bylo v kapele všechno špatně. Spíš si myslí, že Evelynne měli ruku v ruce s mnoha personálními změnami smůlu. Stylově se hledali, názory na tvorbu se neustále vyvíjely, tříštily a jejich rozdílnost stála za odchody některých bývalých členů. V důsledku to znamenalo, že kapela stagnovala.

“Někteří fanoušci ze starých časů nám zůstali. Mnozí ale přibývají, což je dáno tím, že styl, který teď hrajeme, baví nás i mnohem víc lidi. Naše muzika není jednotvárná, je v ní několik vlivů. A přišla do toho elektronika, která ji výrazně pozvedla. Synťák jsem měl doma několik let předtím, než se mi podařilo ho do naší hudby dostat. Trvalo to, byli jsme zvyklí na kytarovou muziku. Najednou jsme to ale zlomili a od té doby je to pro nás přirozená věc,“ říká Eddie.

Svému stylu říkají electro rock a na debutovém albu jsou ty nejlepší skladby z posledních měsíců. Jedna, V zajetí, je nazpívaná v češtině, což je pro Evelynne revoluční krok, neboť nikdy předtím v mateřském jazyce texty nenapsala.

“Byla to zkouška. Ta písnička se k tomu hodila, protože její originální podoba je akustická. Mejla přišel s tím, že bychom ji mohli zkusit dodělat pro Evelynne. Udělali jsme aranže, přidali elektronické prvky a byli jsme spokojeni, takže jsme ji dali na desku. Zkusili jsme napsat ještě pár dalších českých textů, ale ukázalo se, že tudy pro nás cesta nevede. Angličtina je nám bližší a zůstaneme u ní,“ konstatuje Eddie. “Pro současný zvuk kapely je čeština příliš neforemná, písničky v ní tolik nevynikají.“

Většinu textů k prvnímu albu napsal dnes již bývalý bubeník Jono. Je v nich to, co se v období vzniku písniček kolem kapely dělo. Aktuální texty píše hráč na synthetizer Zdeněk Hýbl.

Momentálně kapela pracuje na nové desce. Písničky vznikají, texty také a dohled nad prací vykonává producent Boris Carloff, který by měl nahrávku přivézt spolu s kapelou k její výsledné podobě. Evelynne se navíc spojili s manažerskou společností Ameba Production a vydavatelem Championship Music.

“Myslím si, že naší silnou zbraní je originalita tvorby. Protože jsou v ní různé styly, jsme schopni oslovit posluchače různých zaměření, od těch, kteří mají rádi pop, přes milovníky rocku a elektroniky až po fanoušky dub stepu. Nesnažíme se napodobit něco, co se hraje v zahraničí. Tvoříme podle svých představ, a jak nás to baví,“ říká ještě baskytarista Mejla.

Jak vznikl název Evelynne…

S názvem přišel původní bubeník Jono. Jeho pozadí ale nikdy nebylo uspokojivě odhaleno. Není zřejmé, zda je to odkaz na bubeníkovu dívku, či na jeho známou toho jména nebo čísi přezdívku.

Evelynne jsou:

Eddie – zpěv, elektronika

Mejla  – baskytara, zpěv

Molliy – kytara

Lukas – bicí

Zdenek – synthetizery

(Foto: Jakub Červenka a Jakub Cabalka)

Tagy: