ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 10795 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Dolls In The Factory: Nepodbízivým způsobem bavit posluchače

0 jsk 29.10.2013

Frýdecko-místecká kapela Dolls In The Factory vznikla před třemi lety. V roce 2012 poslala do světa třískladbové minialbum Hurricane, letos přidala regulérní desku Statues. Nahrála ji s Ecsonem Waldesem v jeho studiu Biotech a dlužno podotknout, že pod jeho dohledem ze sebe vymáčkla slušný výsledek. Album přináší písničky na pomezí popu a rocku a je na něm mimo jiné patrný vliv tak slavných hudebních pojmů, jakými jsou U2 nebo Coldplay.

„Když jsme se dali dohromady, věděli jsme, že chceme psát skladby, které nám budou bližší než to, co jsme dělali ve svých předešlých kapelách. Chtěli jsme jít dál, protože nás naše minulé projekty přestaly naplňovat. Baskytarista Martin The Bee například působil v grungeové kapele, já zase hrál punk rock v  The Cornflakes. Dosáhli jsme tam ale určitého stropu a přestalo nás to bavit. S těmito zkušenostmi jsme se sešli v Dolls In The Factory, se záměrem dělat dobrou hudbu,“ říká o začátcích zpěvák, kytarista a pianista Mirai.

Za termínem „dobrá hudba“ vidí takovou, která bude nepodbízivým způsobem bavit posluchače. A nejde prý vůbec o to, v jakém hudebním stylu přijde. Navíc je evidentní, že v Dolls In The Factory se pohled na dobrou hudbu vyvíjel a vyvíjí.

Na přelomu let 2012 a 2013 tedy vznikla v pražském studiu Biotech dobrá deska a kapela jela dál. V červnu letošního roku poměrně jednoznačně vyhrála soutěžní přehlídku Broumovská kytara a za odměnu jela hrát na festival do Přeštěnic. Už předtím uspěla v soutěži RGM Live Space, v níž se dostala až do finále. Mirai nicméně tvrdí, že se nyní už účast v soutěžích snaží omezovat. Zbavují se tím prý i nálepky začínající skupiny.

„Ne že bychom se cítili jako suprová a boží kapela, která dosáhla mnoha úspěchů. Chceme ale jít obvyklou cestou. Navíc u nás není moc soutěží, které za něco stojí. Dobré jsou RGM Live Space, YouTube Fest, Broumovská kytara je také fajn, ale dál bych musel hodně přemýšlet. Smysluplné soutěže by člověk spočítal na prstech jedné ruky,“ tvrdí Mirai.

V říjnu vystoupili v Bratislavě jako host koncertu skupiny Charlie Straight. Udělalo jim to radost, brali to jako odměnu za svou dosavadní práci a možná doufali, že se třinecká parta ještě někdy kvůli společnému hraní ozve. Charlie Straight se ale před několika dny rozpadli.

„Dostalo se ke mně pár informací, že to u nich tak úplně neklape a možná se budou měnit někteří členové. Nenapadlo mě ale, že je to tak vážné. O jejich rozpadu jsem se dozvěděl jako každý jiný, z iDnes.cz,“ vzpomíná Mirai.

V listopadu bude do kin uveden nový český film Křídla Vánoc, v němž zazní i úryvek z písně Believe od Dolls In The Factory. Celá skladba pak bude ve společnosti nahrávek dalších mladých českých skupin na soundtracku k filmu, který sestavil zpěvák kapely Kryštof Richard Krajčo. K Believe chtějí na začátku příštího roku natočit videoklip. Na jaře absolvují malé tuzemské turné, hodlají se vypravit na koncerty do Německa, Polska, Rakouska i na Slovensko a na sklonku příštího roku začnou nahrávat nové album.

  • Jak vznikl název kapely?

Skupina pochází z Frýdku-Místku, kde má zkušebnu v prostorách bývalé továrny Slezan. Odtud je v názvu část In The Factory, tedy ve fabrice. Slovo Dolls, čili panenky, je prý výsledkem její hravosti a představivosti.

  • Dolls In The Factory jsou:

Mirai – zpěv, kytara, piano
Andrew – kytara, zpěv
Martin The Bee – baskytara
Šimon Bílý – bicí