ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 7279 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Zpěvačka Lenny je nový český objev

0 Redakce 25.6.2013

Zdá se, že česká hudební scéna má nový objev. Minulý týden se poprvé veřejně představila na showcase společnosti Universal Music v pražské Redutě a přítomné diváky nadchla. Jmenuje se Lenny a se narodila před téměř dvaceti lety v Praze jako Lenka Filipová. Již podle jména je jasné, že odmala vyrůstala v muzikantském prostředí. Ve čtyřech letech začala hrát na klavír a od šesti docházela do umělecké školy, což jí vydrželo deset let. Zároveň navštěvovala jazykovou školu, kde se naučila mluvit plynule anglicky.

Ve škole hrála v dramatickém kroužku a zpívala ve sborech. Později našla zalíbení v sólovém zpěvu doprovázeném hrou na klavír. Komponovala melodie a přidávala i texty. Již v jedenácti letech složila svou první píseň. O pět let později začala hrát s kapelou a doprovázet svou matku, zpěvačku Lenku Filipovou, na turné v Evropě, Austrálii i Kanadě. Její vlastní skladba You’re My Everything se v americké soutěži International songwriting competition umístila v semifinále…

Mezi její oblíbené kapely patří takové legendy jako The Beatles, AC/DC, Red Hot Chili Peppers, Paramore nebo Rage Against The Machine. Inspirací jí jsou ale například i zpěvačky Joss Stone a Alicia Keys nebo Sting a Jack Johnson. V letošním roce podepsala smlouvu s hudebním vydavatelstvím Universal Music a nyní vydává své první autorské EP.

„Při psaní písniček na desku vznikala zpravidla melodie jako první a k té se potom napsal text na míru. Náměty textů jsou samozřejmě z mého života a z celkového pohledu na něj, vyjadřují i postoj k jeho neodmyslitelné části – lásce, která bývá krásná i strastiplná,“ říká Lenny, která se rozhodla prozatím zpívat výhradně v angličtině.

Odůvodňuje to takto: „Angličtina je téměř můj druhý rodný jazyk a byla jsem s ním ve styku již od svých tří let. Dobře se mi v něm vyjadřuje, ale hlavně je po hudební stránce daleko zpěvnější, tvárnější, tedy pro skladatele i vděčnější, než je ten český.“

Tagy: