ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 8391 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Zlaté glóby ovládl seriál Koruna

0 jsk 2.3.2021

Ceremoniál 78. ročníku udělování cen Zlatý glóbus, který se konal v Americe v noci z neděle na pondělí, ovládl historický seriál Koruna (2016) se čtyřmi trofejemi. Hlavní filmové ceny získaly snímky Země Nomádů a Borat Subsequent Moviefilm. Životopisné drama Mank, která se šesti nominacemi vládlo seznamu kandidátů ve filmových kategoriích, nakonec nezískalo ani jednu cenu.

Korunu prohlásili za nejlepší dramatický seriál a další trofeje pro ni v hereckých kategoriích získali Josh O’Connor a Emma Corrinnová za hlavní role a Gillian Andersonová za herecký výkon ve vedlejší roli. Oba zmíněné filmy si přitom vysloužily po dvou cenách.

Země Nomádů vynesla trofej i režisérce Chloé Zhao, zatímco za Borata ocenili Sachu Barona Cohena díky hlavní roli. Chloé Zhao, která se narodila v Pekingu, se stala první ženou asijského původu a teprve druhou ženou celkově, která získala Zlatý glóbus za režii.

Za nejlepší mužský herecký výkon ve filmové dramatu Hollywoodská asociace zahraničních novinářů (HFPA) posmrtně ocenila Chadwicka Bosemana za ztvárnění trumpetisty ve snímku Ma Rainey – matka blues. V ženské kategorii triumfovala Andra Dayová za ztvárnění Billie Holidayové ve filmu The United States vs. Billie Holiday.