ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 6448 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Ženou roku 2014 je Taylor Swift

0 jsk 13.10.2014

Prestižní americký hudební magazín Billboard vyhlásil jako Ženu roku 2014 zpěvačku a herečku Taylor Swift. Čtyřiadvacetiletá sedminásobná držitelka Grammy se zároveň stala první interpretkou, která toto ocenění získala dvakrát. Poprvé to ve stejné anketě bylo v roce 2011.

„Jako jedna z nejvlivnějších umělkyň své generace zaznamenala Taylor Swift neuvěřitelný úspěch v žebříčcích Billboard,“ uvedla ve zdůvodnění jména vítězky Janice Minová ze společnosti Guggenheim Media’s Entertainment Group, která celosvětově oblíbený magazín vydává. „Během její kariéry se v singlovém žebříčku Billboard Hot 100 umístila šedesátkrát, což představuje nejvyšší počet umístění jedné interpretky od roku 2006, kdy Swift začala.“

Taylor Swift debutovala na hudební scéně v roce 2006 svým eponymním albem, které získalo v USA pětinásobnou platinovou desku. Následoval počin Fearless (2008), jenž byl ještě úspěšnější a dosáhl šestinásobnou platinu. Třetí album Speak Now (2010) je v současnosti v USA certifikované čtyřnásobnou platinovou deskou.

Zatím poslední zpěvaččiny studiové desky Red (2012) se jen během prvních sedmi dnů po vydání v USA prodalo přes 1,2 milionu kopií a také již dosáhla čtyřnásobnou platinu. Její páté album s názvem 1989 vyjde 27. října.

Swift má kromě sedmi Grammy na kontě ještě patnáct American Music Awards, dvanáct Billboard Music Awards a šest CMT Music Awards.

Taylor Swift na sebe letos v létě upozornila nejenom svou tvorbou a přirozenou krásou, ale také článkem, který napsala pro deník The Wall Street Journal. Tvrdí v něm, že hudba by neměla být zadarmo.

„Hudba je umění a umění je důležité a vzácné. Důležité a vzácné věci jsou hodnotné. Za hodnotné věci by se mělo platit. Podle mého názoru by hudba neměla být zdarma a očekávám, že jednotliví umělci a jejich vydavatelství si jednoho dne uvědomí, jakou hodnotu má album. Doufám, že se nepodcení a nepřehodnotí smysl umění,“ napsala. „Pirátství, sdílení souborů a streamování drasticky snížili množství prodaných alb a každý umělec se s tím vyrovnává jinak.“

Loni se Ženou roku podle Billboardu stala zpěvačka Pink, předloni Katy Perry.

Tagy: