ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5253 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Zemřela Iveta Bartošová

0 jsk 30.4.2014

Zpěvačka Iveta Bartošová v úterý 29. dubna zemřela. O půl dvanácté dopoledne spáchala v pražské Uhříněvsi, kde žila se svým manželem Josefem Rychtářem, sebevraždu. Vstoupila pod kola vlaku. Zanechala po sobě dva dopisy na rozloučenou, jeden pro syna Artura a druhý pro svého muže. Bylo jí 48 let.

S hudbou začínala na začátku osmdesátých let. V roce 1983 uspěla na tehdejší soutěži Mladá píseň Jihlava a po dvou letech nahrála hitovou skladbu Knoflíky lásky spolu se zpěvákem a svým partnerem Petrem Sepéšim. Ten ale v létě téhož roku tragicky zahynul, když jeho vůz skončil pod koly vlaku.

V roce 1986 se stala Bartošová poprvé Zlatou slavicí. Tento titul pak získala ještě dvakrát. Účinkovala ve skupinách Kroky a Balet, poté odešla na sólovou dráhu. Na ní nahrála sedmnáct alb, to poslední v roce 2012. Tehdy ještě věřila, že bude možné se na hudební výsluní, z něhož odešla na konci devadesátých let, vrátit. To se jí ale nepodařilo, její poslední koncerty byly nepovedené, anebo je z různých důvodů rušila. Přesto nadále zkoušela a chystala se na vystoupení.

Karel Gott na svém Facebooku napsal: „Milí příznivci, je to pár minut, co jsem dozvěděl tu hroznou zprávu. Je to velká lidská tragédie, proto upouštím od jakýchkoli vzpomínek na Ivetu… Cokoli v tuto chvíli říct, je zcela zbytečné,“ napsal.

Štefan Margita kvůli smutné události přesunul na úterní odpoledne naplánovaný křest své knihy: „Je mi moc líto, co se stalo. Rozhodl jsem se na základě toho zrušit křest knihy. Nemohu se jen tak usmívat, když byla Iveta tolik zoufalá a sáhla si na život. Bylo to přirozené rozhodnutí. Křest se ale neruší úplně, pouze ho přesouváme na jiné datum.“

Bartošová má sedmnáctiletého syna Artura, jehož otcem je Ladislav Štaidl. Poprvé se provdala v roce 2008 za herce a producenta Jiřího Pomeje, loni si vzala Josefa Rychtáře.