ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 13726 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Zemřel zpěvák, skladatel a hudebník Prince, výsostný umělec

0 jsk 22.4.2016

Americký zpěvák a skladatel Prince zemřel 21. dubna ve svém domě na předměstí Minneapolisu ve věku 57 let. Příčina skonu zatím není známa. Před jeho domem se scházejí fanoušci, aby mu vzdali čest. Reakce od umělců z různých žánrů zaplavily internet.

Muzikanta museli minulý týden hospitalizovat ve městě Moline v Illinois poté, co jeho letadlo nouzově přistálo na tamním letišti, protože se cítil špatně. Již několik týdnů bojoval s chřipkou, přičemž po vystoupení v Atlantě se jeho zdravotní stav zhoršil. V nemocnici strávil tři hodiny a po propuštění pokračoval v cestě domů.

Prince prý uspořádal 17. dubna ve svém domě taneční párty a vstupenky prodával za 10 dolarů. Na chvíli se na ní i objevil, zahrál na klavír značky a předvedl svou novou kytaru s purpurovou metalízou, napsal portál Star Tribune. V reakci na svůj pobyt v nemocnici účastníkům řekl: „Ještě pár dní počkejte, dokud se za mě začnete modlit.“ Bohužel jeho slova byla prorocká.

Prince, celým jménem Prince Rogers Nelson, se narodil 7. června 1958 v Minneapolisu v Minnesotě. Debutoval v roce 1978 albem For You. Od té doby nabízel nové nahrávky téměř každý rok. Své poslední album HITnRUN Phase Two vydal loni v prosinci, přičemž v září mu předcházela deska HITnRUN Phase One (2015).

Na celém světě prodal více než 100 milionů kopií nahrávek, na kontě má sedm cen Grammy, čtyři MTV Video Music Awards, Zlatý glóbus i Oscara. V roce 2004 ho uvedli do Rock’n’rollové síně slávy jako hudebního průkopníka.

Jako herec se představil ve filmech Purpurový déšť (1984), Batman (1989) nebo Graffiti Bridge (1990), přičemž poslední dva snímky i režíroval. Byl dvakrát ženatý. S první manželkou Mayte Garcia měl syna, který ale krátce po narození zemřel.

Tagy: