ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 20662 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Zemřel Ray Manzarek z The Doors

0 jsk 22.5.2013

Hráč na klávesové nástroje a zakládající člen americké skupiny The Doors Ray Manzarek zemřel v pondělí na klinice RoMed v německém Rosenheimu. Bylo mu 74 let a příčinou jeho skonu byla rakovina žlučovodu. Při jeho odchodu ze života při něm byla žena Dorothy a bratři Rick a James. Smutná informace se objevila na internetových stránkách kapely.

„Dozvěděl jsem se o smrti svého kamaráda a je mi z toho smutno. Jsem rád, že jsem ho poznal a mohl jsem s ním hrát. Byl velmi důležitým člověkem v mém životě, bude mi za ním smutno,“ řekl Manzarekův spoluhráč z The Doors Robby Krieger.

The Doors vznikli v roce 1965 v Los Angeles, když se Manzarek setkal s básníkem a budoucím zpěvákem Jimem Morrisonem. Skupina se záhy stala symbolem revolty druhé poloviny 60. let. Kromě Manzareka a Morrisona v ní hráli kytarista Robby Krieger a bubeník John Densmore.

Morrison zemřel v roce 1971 v Paříži, kdy jej našla mrtvého ve vaně jeho přítelkyně. Oficiální příčinou smrti byl infarkt. Po Morrisonově smrti zbylá trojice s bubeníkem Densmorem koncertovala ještě dva roky, pak se rozešla. Manzarek a Krieger ale začali znovu společně vystupovat v roce 2002.