ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 16649 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Zemřel Lemmy Kilmister z Motörhead

0 jsk 29.12.2015

Ve věku 70 let skonal v pondělí 28. prosince zpěvák a baskytarista britské kapely Motörhead Lemmy Kilmister. Zprávu jako první zveřejnil rozhlasový moderátor a hudebníkův dlouholetý přítel Eddie Trunk. Později ji potvrdili zbývající členové skupiny prostřednictvím Facebooku.

„Neexistuje jednoduchý způsob, jak to říct…. Náš úžasný, šlechetný přítel Lemmy dnes zemřel po krátkém boji s extrémně agresivní rakovinou,“ napsali s tím, že zpěvák a baskytarista se o nemoci dozvěděl až 26. prosince. Hudebník, který žil v Los Angeles, skonal doma v kruhu rodiny.

Členové kapely zároveň vyzvali fanoušky, aby si nahlas pustili Lemmyho hudbu, skupiny Motörhead a Hawkwind, podělili se o své příběhy a oslavovali život, protože tak by si to Lemmy přál. Připojili i link na facebookovou stránku věnovanou jeho památce – www.facebook.com/lemmykilmisterforlife, na níž mohou vyjádřit soustrast a podělit se o vzpomínky na hudebníka.

Ian Fraser „Lemmy“ Kilmister se narodil 24. prosince 1945 v britském Stoke-on-Trent. V roce 1972 se přidal ke skupině Hawkwind, z níž ho v roce 1975 vyhodili. S kytaristou Larrym Wallisem a bubeníkem Lucasem Foxem založili kapelu Bastard, jejiíž název později Lemmy změnil na Motörhead, podle poslední písně, kterou napsal pro Hawkwind.

Skupina má na kontě 22 studiových alb, z nichž poslední Bad Magic vyšlo v srpnu 2015. Umístila se na 26. příčce žebříčku 100 nejlepších hardrockových interpretů historie podle televize VH1. Aktuální sestavu spolu s Lemmym tvořili Phil „Wizz“ Campbell (kytara) a Mikkey Dee (bicí).