ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 13565 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Zemřel Adam Yauch z Beastie Boys

0 Redakce 6.5.2012

Ve věku 47 let zemřel v pátek v Brooklynu v New Yorku spoluzakladatel americké hiphopové skupiny Beastie Boys Adam Yauch. Na hudební scéně vystupoval pod uměleckým jménem MCA, jeho celé jméno bylo Adam Nathaniel Yauch.

Rapper, jenž nedávno kvůli nemoci chyběl i při ceremoniálu slavnostního uvedení Beastie Boys do Rock’n’rollové síně slávy v Clevelandu, se od roku 2009 léčil na rakovinu slinných žláz. Podle informace serveru rollingstone.com jí také podlehl.

Yauch založil v roce 1979 Beastie Boys s Mikem „Mikem D“ Diamondem a Adamem „Ad-Rockem“ Horowitzem. Kariéru nastartovali v Brooklynu jako punková skupina, ale brzy začali experimentovat s hip-hopem, přičemž jim do budoucna chuť nedělat pouze jeden hudební styl zůstala. Beastie Boys prodali dosud celosvětově na 40 milionů alb.

Poté, co byla u Yaucha choroba zjistěna, kapela nekoncertovala. Předtím ale režíroval řadu videoklipů Beastie Boys pod pseudonymem Nathaniel Horblower. Organizoval také koncerty na podporu Tibetu. Byl praktikujícím buddhistou a také veganem.
Zůstala po něm manželka Dechen Wangdu a dcerka Tenzin Losel Yauch.

Během koncertu britské skupiny Coldplay v Hollywood Bowl v Los Angeles zahrál v pátek večer zpěvák Chris Martin na piano hit Beastie Boys, skladbu Fight For You Right. Originální verze je na albu Ill Communication, kterou brooklynská trojice vydala v roce 1986.

JŠp