ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 28596 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Zažijte víkend jinak! Bez aut, se sousedy, Raoulem, mladým vínem ale hlavně bez dogmat

0 Lucia Daňková 20.9.2014

Vinobraní na Pražském hradě       20. – 21.9.2014

9. ročník Vinobraní na Pražském hradě spojený s otevřením produkčních zahrad.  V nich  se pěstují tisíce orchidejí, anturií a gerber pro výzdobu Pražského hradu při protokolárních akcích. Zahrady pro návštěvníky v sobotu v 10.00 hodin otevře manželka prezidenta republiky Ivana Zemanová. Vinobraní na Hradě nabídne  ochutnávku  českých a moravských vín v Míčovně,  moravský burčák a čerstvě lisovanou hroznovou šťávu, přehlídku cimbálové muziky, folklórní soubory, ukázky tradičních řemesel. Vstup na akci, která má otevřeno po oba dny od 10 -18h, je zdarma.

 

Chvalský zámek                       20.9.-23.11.

Politická satira a další tvorba Štěpána Mareše aneb Dvacet let života ufona v českých podmínkách.  Vyvrcholením letošního komiksového roku na Chvalském zámku bude výstava známého ilustrátora Štěpána Mareše, tvůrce a autora dnes již legendárního a stále velmi aktuálního politického komiksu „Zelený Raoul“ z časopisu Reflex. Výstava probíhá od 20. září do 23. listopadu 2014. Výstava je pořádána k dvacetiletému výročí komiksu, který vychází nepřetržitě od roku 1995. Čeká vás galerie karikatur politiků, nejznámější výjevy ze Zeleného Raoula, ukázky tvorby komiksu i výběr obrazů Š. Mareše.

 
Setkání uměleckých kovářů    20.9.2014

Již podruhé se v pražských ulicích rozhoří ohně kovářských výhní a přední umělečtí kováři a žáci odborných škol a jejich učitelé si v konfrontaci tvůrčí práce předají zkušenosti a vzájemně se poučí. Toto setkání bude zároveň, jako přehlídka uměleckého kovářství a řemeslného vzdělávání pod Petrskou věží, i velkou diváckou příležitostí.

 
Zažít město jinak      (Praha, Jihlava, Hradec Králové, Ostrava)           20.9.2014

Tisíce lidí  se v několika městech zapojí do největšího komunitního projektu ZAžít město jinka. Poprvé se ve spolupráci s iniciativou Auto*Mat konal  v Praze v roce 2006. Ulice metropole se opět   promění v sobotu 20. září své okolí v lepší místo pro život. V rámci 9. ročníku sousedské slavnosti Zažít město jinak utichne na desítkách míst automobilový provoz.  Sousedé a kolemjdoucí si tak mohou např. na ulici řát kávu či domácí štrůdl, posedět a pohovořit s přáteli či shlédnout místní divadlo. Možnosti aktivit jsou skutečně nevyčerpatelné – umělecká a hudební vystoupení, tematické workshopy, semináře, pikniky, aktivity pro děti apod. Místní i návštěvníci odjinud se mohou těšit na workshopy, bleší trh, divadlo, hudbu nebo třeba domácí občerstvení.Zažít jinak můžeete Břevnov, Radlickou Sportovnu, Plaskou, Americkou či KIno Aero a přilehlé ulice. Akce se odehraje na desítkách míst, detaily najdete na www.zazitmestojinak.cz

Kino AERO         20.9.2014

Od 12.00 do 20.00 se křižovatka Biskupcovy a Ambrožovy změní na prostředí velmi vstřícné ke všem chodícím a sedícím milovníkům volného prostoru. Kromě divadelně-hudebně-filmového programu představíme i sympatické podniky z okolí.   https://www.facebook.com/events/287815864739873/?ref_newsfeed_story_type=regular&source=1

Nádraží Žižkov letí jinak

Interaktivní  festival Nádraží LETÍ přiblíží v rámci celodenního programu určeného pro různé věkové kategorie prostory Nákladového nádraží Žižkov. Koncerty, dílny, městské hry, street culture a mnoho dalšího.

Dogma v Malostranské besedě   

Česká společnost je frustrovaná a já to chtěl zachytit, říká fotograf Antonín Kratochvíl.   Proto připravil výstavu velkoformátových fotografií s názvem Dogma. Fotograf, který žil 45 let ve Spojených státech, se do České republiky vrátil v roce 2010. Mezitím fotil pro prestižní časopisy – čtyřikrát získal cenu World Press Photo. “Česká společnost si sebou nese tu netolerantnost minulé doby. Projevuje se to různými způsoby, lidé jsou na vás zlí v obchodě, když jdete na poštu, jste v MHD, na ulici. Cítím tu zahořklost nebo závist. Lidi by na tom měli makat,” říká fotograf Antonín Kratochvíl. Své velkoportréty vystavuje v renesančních půdních prostorách Malostranské besedy. “Vystavuji 11 fotek, které jsou 2-3 metry velké. Svázal jsem lidem obličeje – jako balík. Pointa je, že se lidé nerozbalili, aby se otevřeli jiným názorům a aby ventilovali svoji frustraci. Tak je mám svázané,” dodal Kratochvíl. (zdroj ČT24)