ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 7272 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Zajímavá slova lékaře Michaela Jacksona: Dluhy a demerol

0 jsk 30.6.2014

V minulých dnech si hudební svět připomněl pět let od skonu Krále popu, amerického zpěváka Michaela Jacksona. Nečekaně zemřel 25. června roku 2009 a na konci roku 2011 byl za jeho neúmyslné zabití odsouzen ke čtyřem rokům vězení jeho osobní lékař Conrad Murray. Po dvou letech byl předčasně propuštěn na svobodu.

Právě Murray vystoupil v televizním rozhovoru na stanici CNN a sdělil světu překvapivé informace. Uvedl například, že již několik měsíců před svou smrtí byl zpěvák ve vážných finančních problémech, které psychicky velice špatně zvládal.

„Staral jsem se o Michaela z dobroty svého srdce. Pečoval jsem o něj i jeho děti. Dával mi peníze pouze za léky, které jsem mu doporučil a sehnal. Nikdy mi neplatil za mou péči,“ uvedl Murray. „Víte, Michael neměl peníze. Bylo smutné dívat se na to, jak odmítal své děti, když po něm chtěly nějaké cukrovinky. Neměl dokonce ani na toaletní papír. Když mi řekl, že nemá žádné peníze, byl jsem v šoku.“

Murray v rozhovoru pro CNN také potvrdil, že Jackson byl několik let závislý na lécích proti bolesti, na sedativech a prášcích na spaní.

„Řadu let užíval demerol, dlouhou dobu. Dávky mu určoval jeho osobní dermatolog doktor Arthur Klein. Michael se po něm choval jako křeček, byl na těch lécích absolutně závislý. Byl neklidný, nevydržel sedět na jednom místě, nebyl schopen odpočívat. Neustále plakal a prosil o několik hodin spánku. Časem vypadal jako ve videoklipu k písničce Thriller. Choval se nelogicky, iracionálně. Za tím vším byl demerol,“ sdělil světu Murray.

Zpěvákův lékař se také v rozhovoru dostal k osobním pocitům, které se u něho dostavily krátce po Jacksonově smrti.

„Ten den, co zemřel, jsem byl smutný. Byla to nečekaná a do té doby abstraktní situace. Nemohl jsem uvěřit tomu, že se během několika minut všechno změnilo. Ještě před několika hodinami jsem dělal všechno, co se dalo, abych dobře sloužil svému pacientovi a příteli. A potom na mě všichni ukázali prstem jako na člověka, který zavinil jeho smrt. Choval se ke mně jako k otci, takový vztah mezi námi byl.“