ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 6304 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Začalo hlasování v anketě Český slavík

0 jsk 2.10.2014

Letošní vyhlášení výsledků ankety popularity Český slavík se odehraje v sobotu 29. listopadu ve Státní opeře Praha. Ceremoniálem bude jako moderátor provázet Libor Bouček, přenos odvysílá TV Nova, jeho režisérem bude Michal Čech a organizátoři slíbili, že na něm vystoupí Karel Gott, Lucie Bílá, Hana Zagorová, Eva Pilarová a další, jejichž jména zatím nebudou prozrazovat.

„Momentálně s několika umělci ještě jednáme. Ale můžeme prozradit, že během večera zazní několik zajímavých duetů,“ řekl režisér Čech. Jaroslav Těšínský z pořádající agentury Musica Bohemica dodal, že v programu nevystoupí žádný zahraniční host. „I když by se mohl objevit někdo ze Slovenska,“ uvedl.

Divácké hlasování začalo včera a potrvá do půlnoci 23. listopadu. Předáni budou zlatí, stříbrní a bronzoví slavíci v kategoriích Zpěvačka, Zpěvák a Skupina včetně ceny Absolutní slavík. Uděleny budou i ceny Objev roku, Slavíci bez hranic pro nejoblíbenějšího slovenského interpreta v Čechách, Hvězda internetu a Cena pro nejoblíbenější píseň posluchačů Rádia Impuls. Zrušena byla kategorie Skokan roku.

„Po poradě s hudebními odborníky jsme dospěli k závěru, že tato cena neodráží stav na české scéně,“ vysvětlil Těšínský a dodal: „Novinkou je naopak Cena za nejstahovanější skladbu na internetu, která bude udělena ve spolupráci s českou pobočkou Mezinárodní federace hudebního průmyslu IFPI.“

Podle Těšínského nejsou letos hlasovací SMS zpoplatněny vyšší sazbou jako u většiny ostatních anket a soutěží. Kdo pošle hlas, zaplatí za SMS stejnou cenu, jako když píše například svým přátelům. Kdo má v rámci paušálu SMS zdarma, bude hlasovat zdarma. Aby organizátoři zamezili spekulacím a zpochybňování výsledků, nechají letos sečtení došlých hlasů zkontrolovat auditorskou firmou SUSS Consulting.

V loňském roce do ankety přišlo přibližně 120 tisíc hlasů, o 10 tisíc méně než v roce 2012.