ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 6329 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Za soundtrackem filmu Vyšehrad: Fylm stojí Vojtaano

0 jsk 19.5.2022

Posledních několik týdnů dominuje českým kinům česká komedie o eskapádách fotbalisty Julia „Laviho“ Lavického, kterého vystihují slova „génius i dylina“ z titulní písně Lavina. Právě novou verzi s názvem Lavina 2020 a další písničky, které můžete ve filmu slyšet, má na svědomí český písničkář, zpěvák a stand-up komik Vojtaano. Mezi zcela novými skladbami, složenými pro stříbrné plátno, zní ve filmu i Vojtaanova starší tvorba, která ale do Vyšehradu perfektně zapadá a výborně podtrhuje děj komedie.

„S tvůrci filmu jsme se hned na začátku shodli, že hudba by měla být hlavně současná, energická, a místy i šílená, stejně jako hlavní hrdina Lavi,“ řekl Vojtaano.

Novinkám soundtracku dominuje písnička Nikdo, kterou Vojtaano natočil společně se zpěvačkou Pavlou Zeman. „Song Nikdo hraje ve filmu podstatnou roli, jedná se o takový osudový, rozchodový, epický cajdák. Text písně je přímo inspirován vztahy hlavních hrdinů filmu. Přesto, že se jedná trochu o prvoplánový doják, snažil jsem se do textu dostat taky nadhled a nadsázku. Za jednoduchým textem se pak skrývá i jednoduchá životní pravda. Nikdo vás nezná, nerozumí,“ komentuje pozadí singlu Vojtaano.