ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 17112 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Za novou písničku obvinila ruská média Robbieho Williamse z rasismu

0 jsk 7.10.2016

Britského zpěváka Robbieho Williamse obvinilo několik ruských médií z rasismu. Důvodem je jeho nový singl Party Like A Russian, ve kterém zpívá o alkoholu, drogách a matrjoškách, přičemž v něm použil i několik ruských slovíček.

Party Like A Russian je prvním singlem ze zpěvákovy jedenácté sólové desky Heavy Entertainment Show, která vyjde 4. listopadu. Williams ke skladbě zveřejnil i videoklip, ve kterém se představil jako oligarcha v honosném sídle, přičemž jej obsluhují baletky a baví královny krásy.
Bývalý člen skupiny Take That na začátku skladby také hovoří o „muži, který použije peníze národa na postavení vlastní vesmírné stanice“. Někteří tato slova pochopili jako kritiku ruského prezidenta Vladimira Putina, což však zpěvák odmítl.

„Tato skladba není v žádném případě o panu Putinovi,“ napsal na Twitter Williams, který již dříve v rozhovoru pro deník The Sun prozradil, že původní text písně musel změnit, aby neurazil své ruské příznivce.

„V Rusku žije 147 milionů lidí. Nechci je nijak naštvat, protože nevím, jaký smysl pro humor mají. Nikomu se nevysmívám, ale musel jsem z textu odstranit pár věcí, aby byl politicky korektní. A tuto politicky korektní verzi jsem i zveřejnil,“ dodal.

Robbie Williams – Party Like A Russian