ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 8658 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Za neúčastí Stradlina na comebacku Guns N’Roses jsou peníze

0 jsk 12.9.2016

Kytarista Izzy Stradlin reagoval na to, co o něm řekl zpěvák skupiny Guns N’Roses William Axl Rose. Ten pro jednu americkou televizi před pár dny uvedl: „Nevím, co k jeho neúčasti na našem turné dodat. Dělali jsme aranžmá, zkoušeli, a on si pak odejde dělat jiné věci. U Izzyho nikdy nevíte, co máte čekat.“

Bývalý kytarista ale v reakci zveřejnil na internetu zprávu, ve které dal věci do úplně jiného světla: „Nechtěli se dělit rovným dílem. To je jasné jako facka!“ napsal.

Guns N’Roses tedy vyrazili na americké turné bez Izzyho. Turné dalo dohromady poprvé od roku 1993 sestavu Axl Rose (zpěv), Slash (kytara) a Duff McKagan (baskytara). Původní bubeník Steven Adler odehrál pouze několik koncertů. Důvodem byly jeho zdravotní problémy, takže vystupoval pouze tehdy, když mu to jeho záda dovolila. Mezitím měl podstoupit chirurgický zákrok.

Letní turné Guns N ‘Roses po amerických městech pod názvem Not In This Lifetime je nicméně přesto nesmírně úspěšné. Během června, července a srpna si kapela připsala na konto téměř 117 milionů dolarů. Devět týdnů trvající severoamerické turné sestávalo z 25 koncertů ve 21 městech. Vstupenky si zakoupil více než milion fanoušků.

Turné pokračuje koncerty v Latinské Americe, kde skupina na podzim odehraje dalších jedenáct vystoupení. Pak mají následovat koncerty v Asii a Austrálii, kam členové Guns N’Roses zavítají začátkem příštího roku. O koncertech v Evropě zatím mlčí.