ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 28556 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Z Princeova domu bude muzeum. Podle švagra se přepracoval

0 jsk 28.4.2016

Téma smrti amerického zpěváka, hudebníka a skladatele Prince nadále plní rubriky zahraničních i našich periodik. Aktuálně se objevila informace, že jeho dům Paisley Park nedaleko Minneapolisu se zanedlouho na jeho počest promění v pamětní místo. Oznámil to Maurice Phillips, manžel Princeovy sestry Tyky.

„Z Paisley Parku uděláme muzeum,“ potvrdil pro deník The Sun. „Bude pro fanoušky, Princeovi na nich velmi záleželo. Takto si budou připomínat jeho odkaz. Prince se vždy držel v ústraní, ale chtěl by, aby se na jeho hudbu nezapomnělo.“

Princů švagr v rozhovoru zároveň prozradil, že hudebník ve dnech před smrtí pracoval nepřetržitě 154 hodin. Prý vůbec nespal ani neodpočíval, což mohlo vést ke kolapsu jeho organismu. „Byl jsem s ním ještě minulý víkend. Měli jsme dobré vztahy,“ povzdechl si Phillips, jenž rozhovor poskytl po soukromém obřadu, během kterého byly Princeovy tělesné pozůstatky spáleny.

Jeho nahrávky se mezitím dostaly na prvních pět příček aktuálního UK Chart. Seznamu nejprodávanějších alb kraluje kompilace The Very Best of Prince (2001). Na druhém místě je výběrovka Ultimate Prince (2006), následují Purple Rain (1984), The Hits / The B-Sides (1993) a Sign O’ The Times (1987).

Výběrovka The Very Best of Prince dominuje i aktuálnímu vydání amerického albového žebříčku Billboard 200, přičemž hned za ní se umístilo album Purple Rain (1984).

Prince skonal 21. dubna ve věku 57 let. Jeho bezvládné tělo našli ve výtahu, spojujícím obytné prostory a nahrávací studio. V minulých dnech proběhla pitva, příčinu smrti však vyšetřovatelé zatím určit nedokázali. Policie alespoň jednoznačně vyloučila sebevraždu. Kompletní výsledky budou známy nejdříve za čtyři týdny.

Tagy: