ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 8770 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Xindl X vydal novou písničku Zlato a dokončuje album

0 Redakce 25.5.2012

Český písničkář Xindl X vydal nový singl Zlato. Premiéru měla nejen skladba, ale i její videoverze, jež vznikla ve Studiu Pokrok pod režisérským dohledem Radovana Síbrta.

Písnička je zpovědí jakéhosi podpantofláka, který má stejné vzorce chování, ať už je v jakémkoliv vztahu. Hlavní role se ve videoklipu ujal sám zpěvák, autor hudby i textu Ondřej Ládek, který na hudební scéně používá jméno Xindl X.

Ten text je hodně osobní. Takové soukromé best of nejhorších pocitů z minulých nepovedených vztahů. Je to píseň o tom, co všechno je člověk ochoten obětovat, aby si udržel nefunkční vztah, který existuje už jen proto, že mu věnoval tolik energie na jeho udržení. A je i o tom, jak snadno se tahle láska pak změní v nenávist,“ vysvětluje písničkář.

S kapelou dokončil nedávno úspěšnou jarní sérii koncertů, těší se na podzimní divadelní turné a také na nové CD, které v těchto dnech nahrává. Album, jež se bude jmenovat LÁ$KA, by mělo vyjít na přelomu srpna a září a bude obsahovat dvanáct písní.

Bude na něm dvanáct portrétů lidí, kteří chtějí být milováni a myslí si, že aby je někdo opravdu miloval, musí být slavní a bohatí. Ženou se za slávou a bohatstvím, pro něž jsou ochotni obětovat všechno, včetně lásky, kvůli níž to původně dělali,“ prozradil Xindl X.

JŠp