ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5999 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Wohnout oslaví dvacetiny na turné a knihou

0 jsk 14.1.2016

Skupina Wohnout je na české scéně již dvacet let, a tak se rozhodla to trochu oslavit. Chystá se tedy na velké koncertní turné, poprvé pouze po kulturních domech, a pro fanoušky nachystala vzpomínkovou knížku, jejíž autorem je kytarista a zpěvák Matěj Homola.

„Dvacet let není zase tak moc, ale zase ne úplně málo. Jako kapela už máme pět let občanský průkaz, ale k dospělosti máme zatím daleko. Tohle jubileum bereme spíše jako krok na další schod historie, po které jdeme,“ tvrdí s nadhledem muzikanti.

Kniha vznikala v poměrně krátké době. Celý podzim minulého roku sepisovali členové kapely vzpomínky a dávali dohromady fotky a videa, aby fanouškům na turné přivezli překvapení dokumentující celou historii kapely jak v tiskové, tak i ve vizuální podobě. Kniha bude v prodeji samozřejmě na koncertech a na e-shopu kapely od 3. března, kdy proběhne i její autogramiáda v Praze.

Pro fanoušky pod pódiem chystá Wohnout nový playlist a poveze si vlastní scénu včetně světelného a zvukového parku. Hostem turné, vyjma koncertu v Brně, bude právě brněnská skupina Poletíme?, která svůj styl ráda nazývá turbošansonem. Turné dostalo název Sladkých dvacet.

Program turné:
4. 3. Jihlava
5. 3. Jihlava
10. 3. Brno
11. 3. Jičín
18. 3. Písek
19. 3. Liberec
25. 3. Karlovy Vary
26. 3. Rokycany
1. 4. Čelákovice
2. 4. Ústí nad Labem
8. 4. Zlín
9. 4. Jindřichův Hradec
15. 4. Opava
16. 4. Ústí nad Orlicí

Tagy: ,