ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 11457 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Vzniká film na motivy Vieweghovy knihy Vybíjená

1 Redakce 20.8.2014

Režisér Petr Nikolaev se vrací ke komediálnímu žánru a opět podle jednoho z bestsellerů Michala Viewegha. V pondělí začal natáčet komedii Vybíjená podle Vieweghovy stejnojmenné knihy.

Na poli celovečerního hraného filmu Petr Nikolaev v roce 1997 debutoval právě úspěšnou adaptací literárního bestselleru Michala Viewegha Báječná léta pod psa.

„Už poprvé s Báječnými lety pod psa to byla vítaná příležitost se podívat na minulost s odstupem a humorem,“ vzpomíná režisér. „V tom se současné setkání s látkou Michala Viewegha neliší. Poslední filmy, které jsem dělal, byly dost vážné, a tak se na natáčení komedie těším a doufám, že i diváci v kině se zasmějí!“

Autorem scénáře je Miroslav Oščatka, který s režisérem spolupracoval již na jeho předchozím krimidramatu Příběh kmotra a dokudramatu Cyril a Metoděj – Apoštolové Slovanů.

Román Vybíjená vydal jeden z nejčtenějších domácích autorů současnosti v roce 2004. Kniha i právě natáčený film jsou groteskou o přátelství, osudových láskách, kráse a ošklivosti, alkoholu a hledání lidského štěstí. V několika časových rovinách vypráví příběh spolužáků, kteří spolu prožívají různé životní etapy.

V úloze tří kamarádů se objevuje trio Michal Suchánek, Richard Genzer a Ondřej Sokol. „Klíčové bylo, kdo ztvární členy tříčlenné mužské party,“ říká Nikolaev. „S návrhem, že by to měla být partička Genzer-Suchánek-Sokol přišel producent Rudolf Biermann a mně se ten nápad líbil. Jako by to Michal napsal pro ně.“

V úloze krásky Evy se ve dvou časových rovinách vystřídají dvě známé české modelky – Simona Krainová a Linda Bartošová. Pro Simonu Krainovou role Evy znamená po delší odmlce návrat před filmovou kameru.

„Jsem z toho strašně nadšená hlavně proto, že se setkám po dvaceti letech s Lukášem Vaculíkem. Už jsem ani nepočítala s tím, že se k filmu někdy vrátím. O to jsem raději, že jsem tuto nabídku dostala, protože si myslím, že je tu skvělý tým lidí, tým herců a já to beru jako výzvu. Doufám jen, že nezklamu – režiséra, který je skvělý, tak i lidi, s kterými budu pracovat, a taky že nezklamu diváky, protože to není úplně malá role a to znamená obrovskou zodpovědnost. A je to především hezký příběh. Takže se budu snažit Evu ztvárnit tak, aby byla podle představ pana režiséra, a budu se snažit odvést práci kvalitně.  Beru to jako hozenou rukavici, novou příležitost, výzvu, která se neodmítá,“ říká Simona Krainová. Se zmíněným Lukášem Vaculíkem natočila film Kamarád do deště II.

Vaculík ve Vybíjené bude hrát profesora, který Evě významným způsobem vstoupí do života. Glosátorku života Hujerovou vytvoří Simona Babčáková.