ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 13490 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Vyšla další kniha legendy severské krimi Joa Nesboho

0 Redakce 20.3.2012

Nová kniha norského spisovatele Joa Nesboho, autora, jehož knih se prodalo po světě už 14 milionů, vyšla v polovině března v České republice pod názvem Spasitel. Čtvrtá v pořadí, třetí v hlavní roli s velmi nekonvenčním detektivem Harry Holem, si opět získala uznání kritiků, kteří hovoří o novém Raymondovi Chandlerovi.

Spasitel nabízí příběh začínající v roce 1991 na letním táboře Armády spásy, kde je znásilněna čtrnáctiletá dívka. O 12 let později v Oslu panuje nejen adventní atmosféra, ale také největší mráz za posledních čtyřiadvacet let. Armáda spásy pořádá na náměstí bratří Egerových tradiční předvánoční pouliční koncerty a rozdává z velkého kotle polévku potřebným. Do zvuků hudby se ozve výstřel. Voják stojící u kotle s polévkou padá mrtev k zemi. Chorvatský nájemný vrah dokončil svůj poslední úkol a opouští nepozorován místo činu. Jeho let do Záhřebu je však kvůli hustému sněžení zrušen. Následujícího dne při pohledu do ranních novin zjistí, že zastřelil nesprávného muže…  Návrat do vlasti se odkládá, zadanou práci je třeba dokončit stůj co stůj.

Za své kriminální romány získal Jo Nesbo kromě výše zmíněných cen řadu dalších literárních ocenění. Celkem byly jeho knihy přeloženy již do 35 jazyků a vyšly ve 140 zemích světa. Jen ve čtyřapůlmilionovém Norsku se jich doposud prodalo jeden a půl milionu, v celém světe pak na 14 milionů. Kniha Zlin v edici Fleet zatím vydala tituly Joa Nesboho: Nemesis, Pentagram a Lovci hlav.

rwi