ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 29604 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Vyjdou i další knihy J. D. Salingera. Je jich prý mnoho

0 jsk 5.2.2019

Matt Salinger, syn amerického spisovatele Jeromeho Davida Salingera, který se proslavil v 50. letech minulého století kultovním románem Kdo chytá v žitě, potvrdil, že jeho otec napsal několik knih, které nikdy nepublikoval a ani o nich nikomu mimo svého nejužšího okruhu neřekl.

Mladý Salinger prozradil, že spolu s vdovou po slavném spisovateli Colleen všechny otcovy nepublikované materiály procházejí a chtějí je postupně připravovat k vydání. Poprosil však fanoušky svého otce o trpělivost, která bude podle něj vykoupena přísunem opravdu kvalitní literatury.

J. D. Salinger, který zemřel v roce 2010 ve věku 91 let, publikoval během svého života jen čtyři knihy – kromě Kdo chytá v žitě z roku 1951 to byly ještě sbírka Devět povídek (1953), kniha Franny a Zooey (1961) sestávající z krátkého příběhu Franny a novely Zooey, a nakonec kniha se dvěma novelami Do výšek zvedejte krov, tesaři a Seymour: Úvod z roku 1963.

Dlouhá léta se však objevovaly nepotvrzené informace, že spisovatel i zbývajících téměř 50 let svého života, během nichž žádné nové díla nepublikoval, psal a veškerou svou tvorbu si pečlivě ukládal ve sklepě svého domu.

Tyto informace živily kromě jiných Salingerova dcera Margaret a také spisovatelova přítelkyně Joyce Maynard. Teprve nyní je však definitivně potvrdil spisovatelův syn a přidal informaci, že materiálu napsaného jeho otcem je opravdu hodně. „Byl to někdo, kdo psal padesát let bez publikování, takže je to hodně materiálu,“ řekl Matt Salinger. „Procházíme to tak rychle, jak se jen dá.“

Neprozradil však zatím nic o konkrétním počtu otcových dosud nevydaných děl, ani o jejich obsahu, s jedinou výjimkou. V jednom z nich se opět objeví rodina Glassových, která se představila již v knize Franny a Zooey.