ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 26453 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Vyjde nový příběh Hercule Poirota

0 jsk 14.4.2014

V Británii aktuálně potvrdili informaci o novém románu, v němž znovu ožije kultovní postava děl spisovatelky Agathy Christie, slavný belgický detektiv Hercule Poirot.

Svou první knihu Vražda na zámku Styles napsala Christie téměř před sto lety a v ní se zrodil samolibý detektiv. Následovaly další knihy a skvělé příběhy, které se četly po celém světě a z Agathy Christie se stala jedna z nejprodávanějších autorek vůbec.

Dědicové slavné anglické spisovatelky, které zastupuje agentura Agatha Christie Limited, se po důkladném uvážení rozhodli spustit projekt New Poirot Novel. Inicioval ho pravnuk spisovatelky Mathew Prichard, který tak chtěl upozornit na dílo své babičky, a to zejména mladší generaci.

Po výběru a posouzení možných adeptů pověřili nakonec mladou anglickou spisovatelku Sophii Hannahovou k tomu, aby napsala úplně nový případ Hercula Poirota. „Její nápad na zápletku byl tak přesvědčivý a její vášeň pro babiččinu práci tak silná, že jsme hned pocítili, že nastal čas pro napsání nové knihy,“ přiznal Prichard.

Příběh je situován do dvacátých let minulého století a světoznámý detektiv řeší opravdu ďábelskou skládačku. Kniha je už napsaná, ale na rukopis je uvaleno tvrdé informační embargo. Autorka i všichni národní překladatelé, kteří již usilovně pracují na překladech do 29 jazyků světa, jsou zavázáni mlčenlivostí a nesmí z děje nic prozradit.

Název knihy bude zveřejněn 8. května a 12. června její obálka. Anglické vydání je naplánováno na září letošního roku a krátce na to by mohl vyjít i český překlad.