ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 6749 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Vyjde album se skladbami vůdce vražedné sekty Charlese Mansona

0 jsk 22.3.2017

Americkému zločinci a vůdci vražedné sekty Charlesovi Mansonovi vyjde album s částí jeho vězeňských písní. Nabídne skladby, které Manson za mřížemi nahrál v 80. letech. Některé byly dostupné na albech Saints Are Hell on Earth a Live at San Quentin. Informaci přinesl britský hudební magazín New Musical Express (NME).

Vydání nové desky organizuje Malcolm Tent, hudební sběratel ze státu Connecticut. „Velmi mě fascinuje objevování ztracených skvostů, zejména od takzvaných outsiderských umělců. Domnívám se, že Charles Manson je zřejmě nejdokonalejším z nich. Není součástí naší společnosti ani reality,“ uvedl Tent pro hudební časopis Billboard.

Manson před nástupem k výkonu doživotního trestu usiloval o kariéru hudebníka. Je dokonce spoluautorem hitu Never Learn Not to Love, který v roce 1968 nahrála americká skupina The Beach Boys. Jinou jeho skladbu, Look at Your Game, Girl, natočila v roce 1993 kapela Guns N’ Roses.

Manson si odpykává v kalifornské věznici Corcoran doživotní trest za sérii devíti vražd, které na jeho pokyn provedli členové sekty Rodina. Nejznámější obětí byla herečka Sharon Tateová, v té době ve vysokém stádiu těhotenství, manželka francouzsko-polského režiséra Romana Polanského.

Jelikož dnes dvaaosmdesátiletý Manson nemůže legálně těžit z těchto nahrávek, veškerý zisk poputuje sdružení Air Trees Water Animals, které založil jistý Mansonův blízký přítel.