ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 28929 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Vydání nového alba U2 je nejspíš odloženo na rok 2015

0 jsk 10.3.2014

Irská rocková skupina U2 s největší pravděpodobností odložila vydání svého nového alba až na rok 2015. Americkému magazínu Billboard to prý potvrdilo několik na sobě nezávislých zdrojů.

Formace přitom na únorovém americkém fotbalové Super Bowlu v New Jersey představila novou píseň Invisible, ke které později zveřejnila videoklip. Další skladba Ordinary Love z filmu Mandela: Long Walk to Freedom (2013) zazněla naživo 2. března na předávání cen Oscar americké Akademie filmových umění a věd.

Fanoušci se proto začali těšit na vydání další studiové desky, v médiích se současně začaly objevovat informace o tom, že vyjde ještě v letošním roce. V jednom případě se dokonce psalo o květnu.

Podle dosavadních informací chtěli U2 album, na kterém s nimi spolupracoval producent Danger Mouse, skutečně uvést na trh v tomto roce, možná dokonce již v květnu. Nakonec se prý ale rozhodli, že datum vydání posunou, protože chtějí zapracovat ještě na několika dalších nových písních. Na novince s nimi začali prý spolupracovat už i Ryan Tedder a Paul Epworth.

Termíny podzimního turné měla kapela oznámit během března. Protože však odložila vydání alba, zdroje, které o tom informovaly Billboard, předpokládají, že se aktuální turné irské skupiny odehraje až během příští léta. Mluvčí vydavatelství Interscope na posuny termínů zareagoval slovy, že oficiální datum vydání nikdy nebylo stanoveno.

U2 je kapela, která má vždy ambici vydat naprosto dokonalé album, a to po všech stránkách, zejména obsahové, textové a zvukové. I v minulosti bylo obvyklé, že data vydání svých novinek posunovala. Z tohoto důvodu nelze v případě nové desky hovořit o nějakém překvapení, navíc společnost Interscope datum vydání novinky skutečně zatím nikdy nezveřejnila.

U2 vznikli v roce 1976 a na svém kontě mají dvanáct studiových alb s mnoha světovými hity. Píseň Ordinary Love, kterou napsali pro film Mandela: Long Walk to Freedom (2013), získala letos Zlatý glóbus a nominaci na Oscara. Irové dosud obdrželi 22 cen Grammy. V roce 2005 je uvedly do Rock’n’rollové síně slávy. Zatím poslední studiové album No Line On The Horizon vyšlo v únoru roku 2009.

Tagy: ,