ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 6504 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Vychází pokračování tetralogie J.Theorina

0 Redakce 15.5.2012

Současné vlně zájmu o severské autory vychází vstříc novinka v podobě kriminálního románu Smršť, který je volným pokračováním tetralogie Johana Theorina. Čtenáře zavede na pochmurný a chladný ostrov Öland v říjnu, kam se na statek navzdory pověrám o tomto místě přestěhoval Aluden Joachim s rodinou.

Joachim, učitel ze Stockholmu, nedal na pověry o ostrově a se svou rodinou se nastěhoval na výstavný statek Aludden. Tato usedlost však byla vystavěna ze dřeva lodního vraku a říká se, že muži, kteří stavěli blízké majáky, slyšeli z domu výkřiky utopených námořníků. Na jednom trámu v domě jsou ještě pořád vyrytá jména mrtvých a všem obyvatelům přineslo toto místo jen neštěstí. Jednoho dne je nalezena mrtvola Joachimovy ženy Katrin. Utopila se za opravdu záhadných okolností. Co se to jen na Aluddenu odehrává? A jakou roli v tom hraje Joachimova sestra?

Nový román švédského autora žijícího v Göteborgu navazuje na jeho knihu Mlhy Ölandu (2011), která sklidila obrovský zájem, a prodalo se jí v České republice přes 10.000 výtisků. Na tuto první část zamýšlené volné tetralogie navázal v roce 2008 románem Nattfak, třetí díl série vyšel v roce 2010 pod názvem Blodläge.

Smršť je ověnčena mnoha oceněními, například nejlepší švédský krimi román 2008, Glass Key Award 2009, ocenění britskou Crime Writers’ Assotiation a podobně. Knihy Johana Theorina byly přeloženy do 16 jazyků a vydány ve dvaceti zemích včetně Velké Británie, Francie, Německa nebo USA.

rwi