ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 13832 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Vychází novela Takové maličkosti. Film podle ní produkují Damon a Affleck

0 jsk 28.3.2023

Zatím poslední kniha irské vypravěčky Claire Keeganové, nominovaná na prestižní Man Bookerovu cenu 2022, se dočká filmové adaptace.

Jedním z producentů, který se současně ujal hlavní role Billa Furlonga, je irský herec Cillian Murphy, známý třeba ze seriálu Gangy z Birminghamu. Po jeho boku se objeví krajan Ciarán Hinds (Irský zázrak, Belfast) a slavná britská umělkyně Emily Watsonová (Prolomit vlny, Hilary a Jackie).

„Dali jsme dohromady fenomenální tvůrčí tým a našli jsme výjimečné partnery v produkční společnosti Artists Equity Matta Damona a Bena Afflecka, herců a filmařů, které obdivuji již mnoho let,“ uvedl Murphy ve svém prohlášení.

Režie se chopil Belgičan Tim Mielants, s nímž Murphy spolupracoval na Ganzích z Birminghamu, autorem scénáře je zkušený irský divadelní dramatik a filmový scenárista Enda Walsh (Disco Pigs, Hlad).

Claire Keeganová se v novele Takové maličkosti vrací k ostudné kapitole irských dějin, k takzvaným Magdaleniným prádelnám provozovaných katolickou církví, jejichž temnotu zahlédne hlavní hrdina, tvrdě pracující muž, manžel a otec Bill Furlong. Kniha vyšla před dvěma lety v nakladatelství Faber & Faber v Londýně, od té doby získala řadu ocenění a byla přeložena do více než třiceti jazyků. U nás ji před měsícem vydal Prostor v překladu Hany Ulmanové (na snímku).