ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 22128 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Vychází audiokniha Soumrak homo economicus Tomáše Sedláčka

1 Richard Winter 1.8.2013

V těchto dnech vychází audiokniha Soumrak homo economicus Tomáše Sedláčka (na snímku), která navazuje na jeho úspěšnou prvotinu Ekonomie dobra a zla. I v tomto textu nalezneme snahu vrátit ekonomii lidský rozměr a lidem víru v ekonomii. Tomáš Sedláček (čte Libor Vacek), člen Národní ekonomické rady vlády a bývalý poradce Václava Havla, se pokouší přijít na kloub současné finanční, politické a společenské krizi. Za svého společníka si k diskuzi vybral kanadského matematika a ekonoma Davida Orrella (čte Martin Myšička) v rozhovoru Romana Chlupatého (čte Tomáš Černý).

Rozhovor Romana Chlupatého je výsledkem svěžího a srozumitelného zamyšlení nad těžce stravitelnými věcmi. S pomocí inspirativních paralel a metafor ze světa fyziky, biologie či literatury pitvají Sedláček a Orrell základy systému, nutí k zamyšlení a nabízejí – ale nevnucují – řešení. Při tom navíc dokážou čtenáře i pobavit.

Sedláček je nejsledovanější český ekonom současnosti. Díky svým nekonvenčním názorům a schopnosti propojit ekonomii s ostatními obory se v posledních letech prosadil i na mezinárodní scéně. Jeho kniha Ekonomie dobra a zla byla přeložena do 14 jazyků a dočkala se i úspěšného scénického zpracování.

Orrell je kanadský matematik a publicista. Jeho nejznámější knihou jsou Economyths, v níž skloubil osobní zájem o ekonomii s profesním zájmem o matematiku a modelování. Kniha Economyths se stala finalistou kanadské National Business Book Award a byla přeložena do šesti jazyků.

Novinář a publicista Chlupatý od roku 2000 působí v zahraničí. Přispíval například do francouzského OWNI a nebo čínského FT. V Česku dlouhodobě spolupracuje s předními ekonomickými tituly jako je Euro, Hospodářské noviny a nebo Investiční web. Je autorem knihy rozhovorů (Ne)mocná země, ve které se věnuje tématům spojeným s mezinárodní ekonomikou a politikou.

Nahrávku vyrobilo Tympanum s.r.o. ve spolupráci s nakladatelstvím 65. pole.

Foto: neoluxor.cz