ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 17165 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Vychází album Pavlíčka, Horáčka a Müllera

0 jsk 7.10.2015

Od milostných vyznání až po výkřiky deziluze či hněvu. Takové je nové album Sociální síť, které je společným počinem tří hudebních legend. Zpěvák Richard Müller, textař Michal Horáček (na snímku) a skladatel Michal Pavlíček se na něm vyslovují k internetové době, jejím přednostem i nemocem. Na trhu se deska objeví 9. října.

„Vždycky jsem obdivoval texty Michala Horáčka. Zároveň jsem celý život sledoval tvorbu Michala Pavlíčka. Myšlenka, že bychom my tři mohli udělat společné album, mi zajiskřila v hlavě na jednom koncertě. Michala Horáčka zaujala a po čase dodal bravurní texty ve zvláštním žánru villonských balad. Z těch jsme společně vybírali, pak jsme je posunuli Michalovi Pavlíčkovi a ten udělal skvělé melodie. Později se to nahrálo v Praze, hlavně u Michala Pavlíčka ve studiu Na Kloboučku. Byla to dlouhá cesta a došlo na všechny druhy peripetií, ale nyní je album na světě,“ vysvětluje Richard Müller.

Výsledkem jsou villonské balady v rockovém hávu interpretované šansonovým způsobem. „Inspirací mi byl fenomén prostředí sociálních sítí, ve kterém se lidé ve velkém svěřují nejen s tím, co je skutečně trápí nebo těší, ale doslova podivuhodně se prezentují tak, jak by chtěli být vnímáni. Ne náhodou proto album začíná i zakončuje balada, zhudebněna a interpretována dvěma různými způsoby, ale se stejnými slovy i názvem Někdo jiný,“ tvrdí textař Michal Horáček.