ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 16311 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Vrací se Těžkej Pokondr. Pojme hity na albu Star Boys

0 jsk 28.8.2017

Dvojice Těžkej Pokondr je na scéně již více než dvacet let a 31. srpna vydá nové album Star Boys. Snad pouze Kabát a Lucie se mohou u nás poměřovat počtem prodaných alb s dvojicí Miloš Pokorný a Roman Ondráček. Od roku 1996, kdy se singlem Saša jede Těžkej Pokondr rozvířil stojaté vody domácího popu, prodal více než půl milionu alb a několik let po sobě byl zároveň nejprodávanějším umělcem v České republice vůbec.

Na albu Star Boys servíruje tradičně písničky z blízké i vzdálenější minulosti s českými texty, které nejenom parodují samotné světové a domácí šlágry, ale zároveň s nadhledem glosují dění kolem.

Na desce Star Boys bude například verze skladby I’m Scatmen, v níž tandem s českým textem Kretén a za spolupráce Matěje Rupperta udržel laťku původního scatu, navíc s reflexí dění na sociálních sítích. Kretén bude i pilotní singl alba doplněný videoklipem.

Taneční hity budou na albu prezentovat skladby Má asi křena (Macarena), v níž hostuje Adéla Gondíková, My jsme šoumeni (We Are Family), Už nechcem hulit!!! (I Like To Move It) nebo eroticky dráždivá Já su sexy (I’m Too Sexy).

Klasické rockové kousky zastupují Ice Hockey Tiger čili Náš Jarda Jágr (Eye Of The Tiger) a Superstar (I Love Rock And Roll). Legendární poprocková balada Love Hurts bude znít jako Levhart a píseň Easy, proslavená kapelami The Commodores a Faith No More, se přerodila ve Schízy. Z osmdesátkové klasiky Da, Da, Da je dnešní Blá, blá, blá a Bakerman od Laid Back pak poctou domácím J.A.R. s hostujícím Oto Klempířem. Pro milovnice italského macho stylu bude na albu Hynek Čermák (L’Italiano) a pro vášnivé čtenáře jediný zástupce domácího popu, nezapomenutelný filmový hit Vzhůru k výškám s novým textem Úctu knížkám.

Patnáct nahrávek na albu doplní loni vydaná charitativní skladba Maraton s kňourem (More Than A Woman), tedy příspěvek Těžkýho Pokondra do globální akce pro nadaci Movember. Texty pro české verze napsali Xindl X, Lou Fanánek Hagen a hlavně Roman Ondráček a Miloš Pokorný, čili Těžkej Pokondr.

Poprvé ve své historii se pak Těžkej Pokondr s novým albem Star Boys dostane i na drážky černého vinylu dlouhohrajícího LP.