ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 20084 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Vojtěch Dyk nazpíval pro film Děti Nagana písničku Davida Bowieho

0 jsk 13.2.2023

Slavnou píseň Heroes od Davida Bowieho nazpíval znovu Vojtěch Dyk pro nový rodinný film Děti Nagana. Dykova verze skladby Heroes zazní v závěrečných titulcích filmu. Nyní vyšla jako singl.

„Tahle píseň mě provází od samého začátku práce na filmu samotném. Zahajoval jsem s ní každé ráno psaní scénáře, zahajovali jsme s ní pak i každý den natáčení. K Dětem Nagana jako by přirostla,“ říká režisér a scenárista Dan Pánek k tomu, proč jako ústřední píseň zvolil právě tuto skladbu.

Film Děti Nagana vstoupí do kin 22. února se vzkazem, že žádný sen není příliš velký. Hynek Čermák v něm vede partu kluků do důležitého hokejového zápasu s tenisákem na plácku proti rivalům z vedlejší vesnice. Hrát se bude o vítězství, o respekt a také o první pusu a o srdce nejlepší holky ze třídy. Děti Nagana vstoupí do kin symbolicky na den přesně dvacet pět let od slavného a zlatého naganského finále.

„Kdykoli jsem si představoval konec filmu, slyšel jsem tam právě Heroes. Stejně tak jsem si vysnil, že naší verzi pro náš film nazpívá Vojta Dyk. On sám je totiž dítě Nagana a děj filmu je mu blízký,“ dodává.

„Nagano pro mě bylo stěžejní. Celé prázdniny jsem pak nosil reklamní tričko olympijských her 98,“ potvrzuje s úsměvem Vojtěch Dyk. „Paradoxně, i když je to jen sportovní událost, tak je to z určitého hlediska jeden z důležitých milníků dvacátého století. Období kolem Nagana bylo vlastně od revoluce jediné období, kdy byl celý národ opravdu pospolu. A bylo jedno, jestli je někdo tmavý nebo bílý, nebo jestli je někdo z Ostravy, z Brna, anebo jestli fandí tomu nebo tomuhle. Ale všichni byli nějak pospolu.“

Dva dny po premiéře filmu vyjde celý soundtrack Dětí Nagana.