ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5740 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Vojtaano je na novém albu dospělejší, ostřejším výrazům se nevyhýbá

0 jsk 25.1.2021

Písničkář, herec a stand-up komik Vojtěch Záveský vystupující pod pseudonymem Vojtaano, vydává pod titulem 2020 druhé studiové album. „Celá deska vznikla v tom zvláštním roce, od začátku jsem o názvu nepochyboval. Klidně risknu, že nás umělců s tímhle jednoduchým názvem vyleze víc. Bude se mi to dobře pamatovat, Vojtaano 2020,“ komentuje název alba Vojtaano.

Album sestavil z jedenácti žánrově různorodých písní. Leckdy dospělejší témata některých textů nebrzdí klasickou hravost a nadhled umělce. Ostrým výrazům se stále nevyhýbá, ale celkově mají na desce menší prostor než na debutovém The Beast of Vojtaano.

„Od začátku se snažím texty psát upřímně, trochu formou zpovědi, o tom, co právě prožívám, potkávám. Když mi bylo dvacet, tak jsem pařil, kalil, ze všeho měl prdel, a tak i první deska byla vlastně celá v tomhle duchu. Rok 2020 jsem trávil v klidu, doma, se ženou, se psem, s muzikou a myšlenkami, kam ten svět spěje. Tak se to na desce také zákonitě promítlo. Témata jsou sice trochu dospělejší, ale pořád se snažím vyprávět od srdce a na plnou hubu a hledat na věcech hlavně ty veselý momenty.“

Hudebně se pořád vše točí kolem kytary, jednoduché akustické aranže přecházejí přes blues, reggae, hip-hop až v elektronickou taneční hudbu. Jako hostující posily se na albu objeví například Zeller (Cocotte Minute), Adam Hejna (Fast Food Orchestra), Phill Kotty, nebo Petr Zeman.