ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 29821 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Vítězkou prvního ročníku soutěže Talent for Stage je Eliška Buociková

0 jsk 11.6.2018

Písničkářka Eliška Buociková se stala vítězkou prvního ročníku vyhledávací soutěže Talent for Stage. O její prvenství rozhodli jak odborní porotci, kteří ji vybrali mezi desítku finalistů, tak fanoušci, jež ve druhém kole hlasovali na internetu.

Eliška Buociková vystoupí v pátek 15. června na velké scéně festivalu Votvírák a následně nahraje ve studiu The Barn svůj první singl, který v digitální podobě vydá společnost Supraphon. „Z úspěchu v soutěži mám opravdu velkou radost. Beru to jako velkou příležitost a pokusím se nezklamat jak své fanoušky, tak porotu, která mi tuhle šanci dala. Těším se na koncert na festivalu Votvírák i nahrávání singlu,“ říká Buociková.

Odbornou porotu soutěže tvořili zpěvák a baskytarista Kuko z kapely Horkýže Slíže, Michal Máka z vydavatelství Supraphon, produkční festivalu Votvírák David Šindelář, hudební producent a muzikant Dan Friml a hudební publicista z deníku Právo a serveru Novinky.cz Jaroslav Špulák.

Eliška Buociková pochází z východočeského Broumova, kde ve svých patnácti letech založila holčičí kapelu Where’s the Food?! Ta sice dlouhou dobu hrála, ale nevyvíjela se. Z toho důvodu se rozhodla ze skupiny odejít. V roce 2014 odehrála několik koncertů v rámci projektu The Loons, který založila s kytaristou kapely Toad in the Stone. Potom začala působit jako sólová zpěvačka. V roce 2015 se zúčastnila soutěže SuperStar, ve které se dostala do Top 30. Po ní natočila v provizorním studiu kamaráda písničky Padaly hvězdy a Tajný noci, ke které následně vznikl i videoklip.

V roce 2016 vystoupila kromě mnoha jiných akcí například na festivalu Mezi Ploty či Broumovská kytara a natočila singl Schizofrenní vztahy. Začátkem roku 2017 absolvovala dvouměsíční turné s kapelou W.A.F. a v létě se vydala se svým kytaristou Martinem Burešem na týdenní busking tour, během které zahráli v ulicích sedmi evropských metropolí. V současné době s kytaristou koncertuje a tvoří nové písničky na připravovanou debutovou desku.