ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 10673 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Visací zámek oslavuje třicátiny vydáním všech alb a rarit

0 Redakce 18.5.2012

Legendární čeští punkeři Visací zámek oslavují letos 30 let své existence. Celou tu dobu prožili v jediné sestavě, což je na hudební scéně všeobecně nevídaná věc.

U příležitosti jejich výročí nyní vychází kolekce s jejich kompletní tvorbou a dalšímu bonusy i raritami. Jmenuje se Sakumprásk! (1982-2012) a obsahuje všechna alba a DVD, která kapela během vydala. Jeho součástí je i DVD s hudebním dokumentem Petra Zelenky Visací zámek 1982 – 2007. 

Kolekce nabídne také dosud nevydané historické záznamy koncertů kapely. Vyjdou také jako samostatné 2CD pod názvem Atentát na kulturu. První CD z roku 1983 nabídne druhý koncert Visacího zámku v pražském klubu 007 a první vystoupení na pražské Chmelnici. „Zvuk je věru nenapodobitelný a naše tehdejší drzost obdivuhodná,“ komentuje záznamy zpěvák Jan Haubert.

Druhým „živákem“ je Julda Fulda, záznam koncertu z PKOJF (Parku kultury a oddechu Julia Fučíka) v předvečer 1. máje 1988. „Zvukově je to už podstatně lepší, ale atmosféra není zrovna sváteční. Repertoár je velmi temný a ze starých věcí jsme nehráli skoro nic. Když dnes Juldu poslouchám, říkám si, že Sametová revoluce přišla opravdu na poslední chvíli,“ vysvětluje Haubert.

JŠp