ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5575 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

O víkendu odhalíte různá tajemství i na obvyklých místech

1 Lucia Daňková 31.5.2014

Britské velvyslanectví otevře poprvé         31.květen 2014

V poslední květnovou sobotu v 10hodin se veřejnosti otevřou brány Britského velvyslanectví v Praze a to vůbec poprvé. Návštěvníci si budou moci prohlédnout místnosti, kde v minulosti přebývala královna Alžběta II., princ Charles nebo bývalá premiérka Margaret Thatcherová. Součástí prohlídky je i neformální piknik v britském stylu v zahradě ambasády. Thunovský palác na Malé Straně bude otevřen od 10:00 do 17:00, vstup je zdarma.

Alice Cooper jako kmotr v Plzni                 30.5 – 1.6.2014
Více než 35 hodin tvrdé metalové hudby a na tři desítky domácích i zahraničních kapel nabízí pátý ročník festivalu Metalfest, který v pátek 30.května začal v Plzni. Hlavní hvězdou festivalu, který se koná v amfiteátru v Plzni – Lochotíně v těsném sousedství zoologické zahrady, je americký rocker Alice Cooper. Zpěvák, který se před svým večerním koncertem zhostil ještě role kmotra mláděte nosorožce indického v zoologické zahradě, v Plzni startuje svoje asi třítýdenní turné. Hvězdami sobotního programu bude brazilská Sepultura a němečtí Powerwolf, hlavní hvězdou posledního dne bude v neděli večer německá Doro, která výročním koncertem slaví třicet let na světových pódiích.

Země černých faraonů                           od 30.května 2014

Výstava Země černých faraonů v Náprstkově muzeu v Praze asijských, afrických a amerických kultur prezentuje unikátní nálezy, které archeologové Národního muzea objevili v průběhu dlouholetého výzkumu na súdánské lokalitě Wad Ben Naga. Návštěvníci tak mají jedinečnou možnost obdivovat vzácný oltář s egyptskými a merojskými hieroglyfy s dvojjazyčně psanými jmény krále Natakamaniho a královny Amanitore, a dvojici sousoší Amona a Mut, zapůjčené ze Súdánského národního muzea v Chartúmu.
Děti se na výstavě Země černých faraonů mohou vypravit na dobrodružnou Cestu za pokladem núbijské královny, a společně s italským dobrodruhem Giuseppem Ferlinim tak odhalit tajemství starověké Núbie a života na březích Nilu. Inspirací jim bude skutečná výprava Ferliniho, který se na dobrodružnou cestu přes Egypt až do Súdánu vypravil v roce 1830.

Tetování jako umění                                   30.5. – 1.6. 2014

Pražský festival tetování vznikl v roce 1998, pod oficiálním názvem International Tattoo convention Prague. Od té doby probíhal v Praze na několika místech. Letos akce probíhá v Průmyslovém palácui v pražských Holešovicích. Kromě tatérů z celého světa nabízí i další doprovodný program. Piercing show, volbu Miss, volenou z řad návštěvnic akce přihlášených do soutěže, módní přehlídku, koutek pro děti, či jiné vyžití spojené s body artem.

Šlápněte do pedálů v Jičíně                     29.5 – 28.9.2014
V jičínském muzeu j eotevřena výstava o historii cyklistiky. Expozice vedle zhruba čtyř desítek kol představuje i historii cyklistických klubů nebo závodů. Výstava nazvaná Šlápněte do pedálů bude otevřená do 28. září. K vidění je například kolo, které bylo vyrobeno v roce 1867 v Hořicích a je tak zřejmě prvním jízdním kolem sestaveným na území České republiky. Vystavená jsou jak kola dalších menších výrobců z Jičínska, tak velocipedy pocházející z velkých továren Eska, Premiér nebo Laurin & Klement.
Výstava představuje i historii klubů velocipedistů, například v Jičíně vznikl 1887.