ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 6872 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Víkend v zajetí legend, růžových kol a kubbu

0 Lucia Daňková 30.5.2015

Glastonbury – Země a legenda    28. 5. – 28. 6.2015

Victoria and Albert Museum ve spolupráci s Pražským Quadriennale 2015 připravili videoinstalaci o legendárním hudebním festivalu Glastonbury. Jedná se o první ochutnávku letošního již  13. ročníku PQ, které  začíná 18. června 2015. Těšit se můžeme na  světovou premiéru, ve které se poprvé v atraktivní multimediální instalaci představí video archiv tohoto legendárního festivalu. Instalace, představující i dosud nepromítaný film natočený v Glastonbury v roce 2014, zkoumá étos největšího uměleckého festivalu na světě odehrávajícího se v zelených polích. Výstava Glastonbury: Země a legenda bude probíhat od 28. května do 28. června 2015 v Galerii Jaroslava Fragnera.

Dyzajn Market  Léto                      30.-31.5.2015

Prodejní výstava autorské tvorby na piazzetě Národního divadla v Praze, které se zúčastní přes 200 tvůrců a designérů.  Módní přehlídky, koncerty, divadla, DJs, dětský koutek, Limitovka, skvělé jídlo a pití, k tomu všemu zdarma, bez bariér a dog friendly.  Národní divadlo tento víkend myslí i na své nejmladší diváky, a proto pořádá, nově ve spolupráci s Dyzajn marketem, Dětský den. Mladé  návštěvníky a jejich rodiče čeká v neděli 31. května od 10 do 17 hodin.

Druhá šance pro vaše kolo   30.- 31.5. 2015    

Radlická kulturní sportovna na pražském Smíchově po roce nabízí dvoudenní akci. Do své dílny zvou REKOLA, vdechovat se tady bude druhý život starým a nepotřebným kolům a koloběžkám.  Máte doma/ve sklepě/na půdě/ve stodole/v kolárně staré kolo, na kterém už nejezdíte? Dejte mu nový život! My jej opravíme, všemožně vylepšíme, přetřeme růžovou a pošleme jej do světa jako další REKOLO, které bude dělat radost nejednomu našemu uživateli. Kola neposíláme jen do ulic, ale i lidem, kteří je potřebují. Nyní to bude například české komunitě v Rumunském Banátu.

Praha Kubb Open 2015   – Arena Sparta   31.5.2015  

Kubb je tradiční švédská hra, která pochází z Gotlandu, malého ostrova uprostřed Baltského moře. Starodávný tisíciletý původ kubbu je ztracen v mlhách času. Jisté je, že pochází z dob statečných Vikingů, kdy každá rodina měla za domem místo na zpracování dřeva. Pár statných polínek, oválných klacků a kapka představivosti daly vzniknout nové hře, která přetrvala staletí bojů, bídy i blahobytu až do dnešních dnů. Start 10:00, registrace týmů předem na www.facebook.com/david.svitil, případně na místě 9:00 – 9:30h .

Dny víry   30.-5 – 6.6.2015

Poprvé v Praze se budou pořádat Dny víry. Jedná se o největší ekumenický projekt, který se v metropoli uskuteční za posledních 25 let. Mezi 30. květnem a 6. červnem nabídne více než tři stovky akcí na téměř 80 místech. Kromě duchovních programů se veřejnost může těšit na koncerty, sport i akce pro rodiny.  Ve Dnech víry si lidé mohou vybrat z rozmanitého programu, třeba zajít na filmový festival nazvaný Boží biják, posedět s knězem u piva nebo se zapojit do běžeckého závodu s piknikem ve Stromovce. V průběhu Dnů víry se expozice stane ústředním bodem umělecké tvořivé dílny Maria – Dotkni se něhy, během níž budou zájemci moci skrze hmat, sluch a zrak vytvořit své vlastní dílo, jež bude následně také zobrazeno na velkoplošné obrazovce na Jungmannově náměstí.