ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 23759 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

VIDEO: Zrní má lockdownový klip 16:07

0 jsk 3.12.2021

Loňský lockdown zastavil kladenskou kapelu Zrní před zahájením turné k novému albu Nebeský klid. Nyní jako by se důsledkem dalšího rušení koncertů situace opakovala. A tak kapela zveřejňuje videoklip ke skladbě 16:07, kterým dokončují příběh aktuální řadové desky.

První záběry nahráli čtyři Honzové a Ondřej ve svých domovech v době, když byl loni kvůli lockdownu zákaz cestování mezi okresy. Zrní se ale dívají také dopředu, na jaře plánují nahrávat novou desku.

Od počátku Zrní poukazují zejména na pozitivní stránky pandemie, která jim umožnila více se věnovat svým rodinám, práci na zahradě, výletům nebo klidu o samotě. „S kluky jsme si od sebe odpočinuli, což nám hodně pomohlo. Přerušili jsme tím spoustu nepříjemných navyklých vzorců ve vzájemných vztazích. Zase jsme se na sebe začali těšit a víc si vážit toho, čím si navzájem jsme,“ říká frontman Zrní Honza Unger.

U zrodu videoklipu stál nápad kytaristy Honzy Juklíka, aby každý během zákazu cestování mezi okresy natočil na mobil domácké video ke skladbě 16:07. Celkový zvuk byl až na zpěv snímaný pouze na mobil, narozdíl od verze na desce je tahle verze zcela akustická. Realizace klipu, kterým Zrní uzavírají příběh Nebeského klidu, se ale nakonec protáhla.

„Kluci byli rychlí, jenom já to zasekl asi na půl roku, protože jsem měl nápad pouštět si to, co kluci nahrají, jako projekci, a pak pouštět i sebe jako projekci. Na to jsem si nedokázal v režimu s dětma doma udělat čas. A pak se to zaseklo ještě na stříhání. Tomáš Bláha, se kterým rádi děláme, se k tomu dostal taky až po šesti měsících. Takže tenhle lockdownový klip nakonec pouštíme do světa po roce, když se dost možná blíží lockdown další,“ dodává Unger, který se s kapelou soustředí už na přípravu sedmého řadového alba Zrní.