ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5964 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

VIDEO: Zpěvák Jary Tauber vydává své debutové album, pokřtí ho Petr Janda

0 jsk 8.4.2022

Kladenský kytarista, zpěvák a skladatel Jary Tauber, který má již za sebou mimo jiné také společné turné s frontmanem skupiny Olympic Petrem Jandou po USA, Austrálii či Novém Zélandu, vydává své debutové album Tolikrát. Pokřtí ho 20. dubna v pražském Hard Rock Café.

Hudbě se aktivně věnuje od třinácti let, kdy ho inspiroval koncert kapely Kiss. Tehdy se začal učit hrát na kytaru. V šestnácti letech byl přijat na Konzervatoř Jaroslava Ježka, kde vystudoval obor Kytara rock. Už před tím věděl, že na škole učí frontman skupiny Olympic Petr Janda. Bylo jeho velkým snem se s touto hudební legendou setkat. Řeč je o kladenském kytaristovi, zpěvákovi a skladateli Jary Tauberovi.

Hned v průběhu prvního ročníku dostal nabídku navštěvovat hodiny Petra Jandy nad rámec svého rozvrhu a od první chvíle si spolu dobře rozuměli. Jary se s Petrem spřátelil a po absolutoriu byl Jandou osloven, zda by s ním nechtěl vyrazit do USA na společné turné. To bylo úspěšné, a tak následovaly ještě společné šňůry v Austrálii, na Novém Zélandu a po roce, těsně před začátkem pandemie, opět v USA.

Tauber v minulosti působil v mnoha projektech a kapelách, avšak v době turné po dalších kontinentech začal pracovat, i díky popudu Petra Jandy, také na své sólové tvorbě. Od roku 2020 tak začal Jary vydávat singly a o rok později začal pracovat na své debutové desce, kterou pojmenoval Tolikrát.

Jaryho debutové album Tolikrát se nahrávalo v Rooftop Studios u Ondřeje Žatkuliaka. Hudbu ke všem písním složil kladenský zpěvák Tauber a rovněž se podílel také na tvorbě většiny textů, se kterými mu jinak vypomáhal rapper Abde, Patricie Fuxová nebo Lukáš Koranda.

Na desce se objevuje celkem čtrnáct písní včetně čtyř duetů. Na albu hostují rapper Abde, písničkář Láska a v jedné písni si zarapoval také moderátor Tomáš Kraus. Největší pozornost však na sebe váže společný song s Petrem Jandou, ke kterému vyšel letos v lednu videoklip.

„Jsem šťastný, že mohu veřejnosti představit svou debutovou desku. Musím však vyzdvihnout jednu píseň, které si nesmírně vážím, a to je píseň Tolikrát, kterou jsem nazpíval s Petrem Jandou,“ říká kladenský zpěvák Jary Tauber.