ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 16938 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

VIDEO: Zpěvačka Andrea Hauer debutuje singlem I Think About You

0 jsk 13.7.2020

Pětadvacetiletá česká zpěvačka Andrea Hauer se hlásí o slovo. Její první singl se jmenuje I Think About You. Hudbu k němu napsala společně s muzikantem a producentem Jiřím Vidasovem, text sama. Vznikl k ní černobílý videoklip, jenž natočil Milan Bálek.

„Ta písnička je o krásných chvílích, které jsem prožila s jedním člověkem. Chci tou písní také říct, že krásné vzpomínky a prožitky nám nikdo nevezme. A že i když je to někdy bolestivé, musíme jít dál,“ vysvětluje zpěvačka.

Stylově se ve skladbě pohybuje na hranici soulu, r’n’b a jazzu. V tom i interpretaci je pak patrný obdiv k britské zpěvačce Amy Winehouse. „Je mým nedostižným vzorem. Miluju ji, byla jedinečná. Na konzervatoři jsem o ní psala absolventskou práci. I když jsem ji osobně neznala, myslím, že byla výjimečný člověk s obrovským talentem,“ říká.

Andrea Hauerová má už i muzikálovou zkušenost. Dva roky účinkovala v pražském Divadle Hybernia v představení Alenka v kraji zázraků, k němuž napsal hudbu Vašo Patejdl. Účinkovala i v divadle Na Fidlovačce a Divadle Broadway. V roce 2019 vystupovala sedm měsíců se skupinou složenou z hudebníků z celého světa ve Španělsku, konkrétně v okolí Barcelony a na Kanárských ostrovech.

„Ve skupině jsme byli dva zpěváci, můj kolega byl z Jihoafrické republiky. Byli jsme obklopeni nesmírně talentovanými muzikanty z mnoha zemí a společně jsme vystupovali pro lidi z celého světa. Velice mě to inspirovalo. I díky tomu vím, že se musím opravdu snažit, protože svět je plný nadějných hudebníků a zpěváků,“ tvrdí.

Momentálně pracuje na nových písničkách a plánuje vydat další singl.