ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5547 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

VIDEO: Years & Years konfrontují odvážným klipem homofoby

0 jsk 4.7.2016

Britská dance-popová formace Years & Years, která vznikla v roce 2010 a na svém kontě má loňské debutové album Communion, je známá svými vyzývavými a sexuálně laděnými videoklipy.

Dokázala to už při těch ke skladbám King či Desire, v nichž pojem „choreografie tělo na tělo“ dostává nový význam. Originálním zobrazením vztahů, emocí a sexuality se trio prezentuje i nyní. Současně přitom zaútočilo na homofoby, jejichž „křik“ se v posledních měsících množí.

Years & Years, a především zpěvák Olly Alexander, jenž se otevřeně hlásí k homosexualitě, se nikdy netajili podporou menšinové LGBT komunity. Vzrušivě a zároveň umělecky poukazují na vnitřní svět homosexuálně orientovaných mužů i v čerstvě zveřejněném videoklipu k písni Worship. Ta je osmým a zároveň posledním singlem z jejich debutového alba.

V centru dění videoklipu stojí právě Alexander, který na tlumeně osvětleném parkovišti eroticky tančí před několika muži v autě. „Chci konfrontovat strach a netoleranci. Snažím se, aby si lidé sedli a přemýšleli, začali konverzaci, která se týká identity, pohlaví, homosexuality a spojitosti mezi nimi. Vím, že o tom nebudu ani nadále mlčet,“ prohlásil Olly Alexander. V tomto duchu vymyslel i charakter, který zosobňuje ve videoklipu.

Přiznal, že video je o světě, který důvěrně zná a nudí ho stále stejné postupy zobrazování queer komunity v popových videích. Zároveň si pochvaluje, že pracoval s lidmi právě z takového okruhu, s režisérem Mattem Lambertem a choreografem Ryanem Heffingtonem.

„Když jsem si videoklip pustil, cítil jsem se trochu nepohodlně vida sám sebe dělat všechny ty věci. Nemyslím si, že bych byl schopen se do tohoto bodu dostat, kdyby Matt a Ryan neměli mou hlubokou důvěru,“ konstatuje ještě Alexander.

Years & Years – Worship