ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 9278 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

VIDEO: Xindl X zpívá o novoročních předsevzetích

0 jsk 23.1.2024

V duchu novoročních předsevzetí si písničkář Xindl X pro své fanoušky přichystal nový singl Slabá vůle z chystaného zářijového alba Fén X. Dočkal se animovaného videoklipu z dílny výtvarníka a Xindlova spolupracovníka Ondřeje Pfeiffera.

„Každý to známe. S příchodem nového roku si dáváme spousty ušlechtilých předsevzetí. Jak budeme sportovat, zhubneme, jak přestaneme pít a kouřit, jak se začneme učit jazyky,“ říká na úvod o písni Slabá vůle Xindl X. „No a všichni dobře víme, jak dlouho taková předsevzetí vydrží.“

Hudbu a text napsal s Janem Vávrou a Janem Steinsdörferem. Posledně jmenovaný se postaral o produkci singlu, mix udělal Filip Vlček a master dokončilo britské studio Fluid Mastering. Vznikla tak skladba, která kombinuje moderní zvuk s typickým Xindlovým humorem a nadhledem.

V animovaném videoklipu sledujeme hlavního hrdinu, kterého neustále pokouší personifikovaná slabá vůle jakožto malá víla, jež mu staví do cesty překážky na jeho pouti za zdravým životním stylem.

„I přes to všechno víme, že to v nás je. Každý z nás má přece uvnitř toho atleta, abstinenta a vzdělance. A to, že se ještě nedostal na povrch? To je jen tím, že mám silně vyvinutou slabou vůli,“ uzavírá povídání o tématu nové písně Ondřej Ládek.

Nové album Fén X se dočká i několika křtů. Speciální koncerty odehraje Xindl X s celou kapelou 10. listopadu v brněnském Sonu, 16. listopadu v Ostravě a sérií křtů, na kterých se fanoušci mohou těšit na hosty i filmové projekce, zakončí Xindl X 19. listopadu v pražském Lucerna Music Baru.

(foto: Jakub Maršál)

Tagy: ,