ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 12951 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

VIDEO: Xindl X přichází s latinopopovou písní

0 jsk 20.6.2023

Písničkář Xindl X připravuje nové album plné překvapivých žánrů. Novou éru odstartoval dubnovým singlem Smíšený pocity, nyní přichází s latinopopovou písní Cash. Je o tom, jak si kupujeme věci, které nepotřebujeme, za peníze, které nemáme.

Pozvánku ke spolupráci přijali mladý český rapper Earth a Puerto, přední představitel slovenského latino žánru. O videoklip se postaral zpěvák kapely Slza a příležitostný režisér Petr Lexa. Nové album vyjde příští rok, tento podzim se Xindl X chystá na turné napříč republikou a vydá vinyl svého alba Návod ke čtení manuálu.

„Během života na Tenerife jsem byl hodně obklopen latino-popem, takže jsem přirozeně dostal chuť tento styl vyzkoušet, stejně tak jsem měl chuť pro tu výslednou píseň pozvat na spolupráci několik dalších umělců. Přijde mi, že to k tomuhle žánru prostě patří,“ říká na začátek o novém singlu Cash Xindl X.

„Puerto je v latinopopu jako ryba ve vodě, neznám nikoho v Čechách a na Slovensku, kdo by v tomhle stylu byl tak přesvědčivý,“ pochvaluje si spolupráci Ondřej Ládek a dodává: „Mám také obrovskou radost, že mé pozvání přijal Earth. V Česku je jen málo zpěváků, kterým závidím jejich textové nápady a Earth je jeden z nich. Navíc je to jediný český zpěvák, na kterém se shodneme s mým synem, když se hádáme, co budeme poslouchat v autě.“

Singl Cash napsal Xindl X se songwriterem Jendou Vávrou a producentem Robinem Moodem. Už na podzim vyrazí na turné napříč republikou, při kterém zavítá do klubů v Praze, Brně, Plzni, Mladé Boleslavi, Krnově a ve Vysokém Mýtě.

„Na turné přehrajeme první desku Návod ke čtení manuálu od shora dolů a určitě přidáme novinky a největší hity, kterých jsem, za těch pár let, co jsem na scéně, posbíral slušnou řádku. Přijďte si naše koncert prostě užít,” dodává písničkář a láká také na hosta turné, skupinu Crossband.

 (foto: Prokop Steiner)