ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 9418 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

VIDEO: Xindl X představuje chatařskou písničku

0 jsk 28.6.2021

Písničkář Xindl X vydává písničku Má chata, můj hrad. Bude doprovázet nový seriál Osada, jenž vypráví příběhy komunity zapálených chatařů. V září se můžou fanoušci těšit na novou desku s názvem Terapie.

„To téma mi bylo od začátku blízké. Připomnělo mi to moje dětství, kdy jsem každý víkend trávil s rodiči v podobně svérázné chatařské osadě u Slapské přehrady,” říká Xindl X o nejnovějším singlu. „Když přišla nabídka složit píseň pro tento seriál, trávili jsme zrovna první vlnu lockdownu u mých rodičů právě v této osadě, kam jsme původně přijeli na víkend, a nakonec tam zůstali víc než čtvrt roku. Mohl jsem se proto najednou vrátit do dětství, cítit se pravým osadníkem a píseň se tak psala prakticky sama.“

Videoklip vznikal vloni v létě při natáčení seriálu. Od té doby ale Ondřej Ládek zapracoval na životosprávě a zhubnul dvacet kilo. „Na hubenějšího Xindla X si musíte počkat až do dalšího klipu z desky Terapie. Ale na druhou stranu, čim víc Xindla, tím víc muziky,” dodal s úsměvem písničkář.

Jeho starší já tak můžeme sledovat v malebném prostředí chatové osady, jak pozoruje radosti i strasti hlavní protagonistů, mezi nimiž se objeví i takové herecké hvězdy jako třeba Ivana Chýlková, Jana Plodková, Tomáš Hanák nebo Radek Holub.

(foto: Monika Ládková)