ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 8920 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

VIDEO: Vypsaná fiXa roztrhá kluby na Bestiální kusy

0 jsk 22.9.2023

Nejúspěšnější rok v historii pardubické rockové kapely Vypsaná fiXa nekončí. Poslední album Kusy radosti bylo vřele přijaté. Přineslo s sebou ocenění Skupina roku na Cenách Anděl. A kromě toho kapela opětovně natočila a vydala druhé album Bestiálně šťastní, a to pod upraveným názvem Bestiálně šťastní XX.

Sama kapela byla příjemně překvapena nadstandardním zájmem o album, které původně vzniklo před dvaceti lety a jež kvůli reedici musela z licenčních důvodů znovu nahrát. Mnozí fanoušci, kteří se o desku zajímají, nebyli v době jejího vzniku ani na světě. LP Bestiálně šťastní XX se poprvé prodávalo a křtilo letos v Praze ve vyprodaných Ledárnách Braník.

Vzhledem ke vřelému přijetí Kusů radosti a nečekanému ohlasu alba Bestiálně šťastní XX se kapela rozhodla vyjet na podzimní turné s playlistem složeným převážně z písní z těchto dvou alb, doplněným o největší hity kapely. Zrodilo se Bestiální kusy tour 2023.

Ještě předtím, než skupina vyrazí na toto turné, na němž dvě úspěšné desky téměř zcela vyplní dvouhodinový koncertní set, připomíná aktuální album novým videoklipem Šína je singl. Hlavní hrdinku ztvárnila Judit Pecháček (Bárdos).

Režisérka Klára Plechsson říká: „Šína je citlivá. Asi tak jako šestnáctimilimetrová Kodak film, na který je klip natočený. Vidí svět černobíle: jen dobře nebo špatně, nic mezi tím. A stejně radikálně jsem si řekla: buď točit na materiál, nebo nic. Obsazení Judit pro mě bylo jasnou volbou. Judit je v klipu skvělá.“