ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 7532 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

VIDEO: Vojtěch Dyk si dal videoklip jako dárek

0 jsk 24.7.2020

Dárek k vlastním narozeninám v podobě nového videoklipu si dal zpěvák Vojtěch Dyk. V den svých pětatřicátých narozenin, ve čtvrtek 23. července, představil klip k písni ze svého alba D.Y.K. nazvané Phone Song.

Phone Song vypráví o situaci kolem jednoho zapomenutého mobilu. A jak známo, mobil dnes už může představovat druhý život, plný skrytých tajemství. „Dnes býváme polapeni do nějaké obří elektronické sítě, ale zároveň se odpojujeme od té fyzické sítě, kterou bylo vzájemné potkávání se, a i o tom je tenhle videoklip,“ říká zpěvák.

„Píseň je lehce inspirována italským filmem Naprostí cizinci, který je právě o tématu druhých životů skrytých v těch chytrých krabičkách. Vlastně jde o to si uvědomit, jestli chceme ovládat telefony, nebo chtějí ovládat ony nás,“ dodává Dyk.

Režie tanečního videoklipu se ujala dvojice Zizoe & Wahe, která patří mezi patrony české taneční scény. Tanečnice, choreografka a performerka Zuzana „Zizoe“ Veselá účinkovala například v evropském turné Kanye Westa nebo se zpěvačkou Aurorou, tanečník, choreograf a lektor Wahe Akopjan pracoval například s raperem Big Daddy Kanem.

Letos dostali nabídku na kompletní tvorbu klipu od produkce Quincyho Jonese, který byl mimo jiné producentem Michaela Jacksona. Oba své projekty prezentují pod producentskou značkou diVize. Mezi poslední počiny Zizoe patří například choreografie předávání Ceny Anděl. Wahe naproti tomu organizuje komunitní a taneční eventy jako Redbull Dance Your Style.